ME Německo - finálový den


O titul na letošním evropském šampionátu se utkají Nizozemsko a Itálie. Rozhodla o tom sobotní dramatická semifinálová utkání, která obě skončila pouze těsnou výhrou finalistů.

Obhájci titul z Holandska sehráli se Španělskem vyrovnanou partii. Zápas měli pevně v rukách nadhazovači s obranami, pálkaři se prosazovali velmi výjimečně. Pro nakonec vítězný bod doběhl při dvou autech Kalian Sams po singlu Caltena Daala v dohrávce 8.směny. Španělskému týmu už se i přes 2 obsazené mety nepodařilo stáhnout potřebný bod na vyrovnání a neobhájí tak stříbrné medaile z roku 2016

Druhé semifinále mezi Itálií a překvapením turnaje z Izraele alias „homerun derby“ nakonec vyhráli italští hráči. Vedení týmu z Apeninského poloostrova 4:0 po 3.směně zvrátili Izraelci sólo homerunem a grandslamem ve 4.inningu a dalším odpalem za plot v dohrávce 6.směny. Itálie ale vrátila misky vah na svou stranu díky dvěma homerunům na začátku 8.hry, na což už nestihli izraelští pálkaři reagovat.

Češi jsou po výhře nad Belgií 5:4 stále ve hře o olympijskou kvalifikaci. Zápas začali výborně, dostali se díky dobrým odpalům a homerunu Petra Čecha dovedení 4:0, soupeř ale nakonec dokázal srovnat a o vítězství českého týmu tak rozhodl sólo homerun Martina Mužíka v dohrávce 8.inningu.

Soupeřem Čechů v souboji o poslední volné místo na turnaji v Itálii bude Německo. Domácí tým si hned od začátku duelu s Francií na svého soupeře vyšlápl, a nakonec vyhrál rozdílovým výsledkem 14:4. O výsledku utkání rozhodla 2. směna, ve které získali němečtí hráči 9 bodů a vzali tak hráčům z Francie vítr z plachet a tentokrát, na rozdíl od utkání s Itálii, dokázali slibný náskok udržet až do konce. Hlavním rozhodčím tohoto zápasu by Jiří Kroupa.

Chorvatsko nestačilo ve skupině o udržení na Vekou Británii, prohrálo 1:5, a doprovodí tak Švédsko do skupiny B. Chorvaté turnaj výborně začali, ale s jeho koncem jim docházel dech. Velká Británie se ze skupiny A nedostala do čtvrtfinále, ale ve skupině o 9.12. místo potvrzuje své kvality.

Neděle je tak na ME poslední velký finálový den. Program začínají v 11:00 hod. Češi zápasem s Německem. Jejich první vzájemnou souboj na turnaji skončil výhrou Čechů 10:6. To ale bylo za jiné situace, tentokrát jde opravdu o hodně.
Stream ze zápasu zde, naladit si můžete také web ČT Sport, kde uvidíte přenos i s českým komentářem Martina Kozáka. Připomínáme vám také fotogalerii z českých utkání, kterou najdete zde

Od 15:00 se utká Španělsko s Izraelem o bronz, stream zde a finále mezi Nizozemskem a Itálií, tedy vítězi základních skupin, je na programu od 19:00 hod, stream zde
V Solingenu se odehraje zápas o 9. místo, ve kterém se střetne Rakousko s Velkou Británií.
Čeští rozhodčí budou v plném nasazení také tento den - Miroslav Kaigl je na domácí metě utkání Rakousko - Velká Británie a Jiří Kroupa dostal důvěru na první metě ve finálovém duelu.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací