Ohlasy po druhém vítězství nad Německem


Martin Schneider
Startujícího nadhazovače jsme znali, už dvakrát na nás házel, takže jsme věděli, co od něho čekat. Na začátku nám nepadaly hity. Druhý nadhazovač měl rovný fast ball. My jsme věděli, že má fast balll, točku a change up. Začínal spoustu pálkařů stejně – fast ballem dovnitř, takže jsme si řekli, s jakým přístupem na to půjdeme a pak se nám to párkrát potkalo a otočili jsme zápas.
V té 9.směně jsme prostě chtěli zahrát aut, jakýkoli. Mám to stejně jako na kopci, tyhle situace miluju a věděl jsem, že když to pálkař odpálí na mě, že to zahraju. Bylo to na krátký odskok, a to nám asi pomohlo, protože běžci zmrzli. Já jsem se rychle otočil a myslel jsem, že běží na kontakt, měl jsem spoustu času. Hodil jsem to Martinovi trochu ode země, ale naštěstí to, i s tím double play dobře dopadlo. Konečně se štěstí přiklonilo i k nám.
Ukázali jsme, že hrajeme vynikající baseball, že můžeme porazit kohokoli z evropské špičky. 

Martin Červinka
Vše se seběhlo tak rychle, že jsem neměl čas o té situaci přemýšlet. Podíval jsem se doleva, kde Martin skákal po balónu, podíval jsem se, jak balón letí na domácí metu a rychle jsem běžel na třetí, kdyby něco. Na domácí metě se Martin rychle otočil a vidím jen, jak má oheň v očích a hází to na mě a pak se něco stalo a měl jsem balón v rukavici a vyšlo to.

Martin Červenka
Plné mety bez autu nebyly ideální, ale naštěstí to Martin Schneider dobře chytil a pak už jsme to nějak poházeli. Určitě tam bylo trochu štěstí, že já jsem to chytl na domácí a Martin na trojce mě pěkně vychytal, že jsem to nezahodil.
Přijde mi, že celý turnaj létají míče dále, než normálně… Ale měli jsme dobrý starty, párkrát ten tlak tam byl a dali jsme naštěstí víc bodů.
Určitě se budeme chtít poprat o to jedno místo na Olympiádě. Byl to jeden cílů tohoto turnaje. Medaile nevyšla, ale máme aspoň tu kvalifikaci.

Jan Novák
Na poslední inning jsem se těšil, ty dva přechozí se mi povedly. Pak to byly trošku nervy. Když jsme byli na pálce, tak jsem se zapomněl napít a měl jsem v  9. směně trochu vyschlo v puse. No a bylo to trochu krušné, ale pak kluci zahráli tu skvělou double play….. Žádné rady od Corey Lee jsem nedostal, spíš zdržoval, abychom si trochu odpočinuli a uklidnili to.
Od začátku roku jsme věděli, že bude těžké se i jen dostat na tu kvalifikaci. Se hrou, kterou jsme tady předváděli jme předčili všechna naše očekávání. A jdeme do toho dál naplno, i když to v Itálii bude určitě ještě těžší.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací