Euro Baseball Tour 2019

Michal Hanuš, 16.09. 2019 Aktuality

V termínu 11.-16.srpna 2019 se v baseballovém areálu Na Hvězdě v Třebíči uskutečnil první ročník skoro týdenní akce Euro Baseball Tour. Euro Baseball Tour je určena hráčům, kteří chtějí v letní přestávce odehrát další kvalitní zápasy proti svým vrstevníkům z celého světa a navázat nová přátelství, neboť se zde v týmu potkají se spoluhráči, se kterými nikdy nehráli, nebo se dokonce nikdy nepotkali.

V prvním roce se na tuto akci zaregistrovalo 77 hráčů z České Republiky, Slovenska, Německa, Rakouska, Běloruska a Holandska. Hráči byly dle svého věku rozděleny do dvou věkových kategorií U13 a U15 a v kategorii U13 vznikly čtyři týmy – Bandits, Knights, Senators a Thunderbirds a v kategorii U15 se podařilo zrealizovat tři týmy – Comets, Lizards a Mavericks.

Na zdárném dokončení akce se také podílelo 14 kaučů, několik dobrovolníků jak z řad z baseballového klubu Třebíč Nuclears, tak i z řad rodičů zaregistrovaných hráčů. Všem kteří se na zdárné realizaci prvního ročníku Euro Baseball Tour podíleli patří veliký dík !

Hlavním smyslem celé akce byly baseballové zápasy, a tréninky pod vedení kaučů, kteří vedli své týmy v zápasech. V rámci této akce bylo rozdáno také několik individuálních cen, viz. níže.

Výsledky všech zápasů jsou k dispozici na webových stránkách Euro Baseball Tour přímo na adrese http://eurobaseballtour.eu/history/2019edition/ebt-2019/ a statistiky pro kategorii U13 jsou k dispozici zde a pro kategorii U15 zde.

Konečné pořadí v jednotlivých kategoriích je:

Kategorie U13

1.    Thunderbirds

2.    Senators

3.    Knights

4.    Bandits

Kategorie U15

1.    Comets

2.    Mavericks

3.    Lizards

 

Individuální ocenění se dostalo těmto hráčům.

Kategorie U13

Kategorie U15

Vítěz HR derby

Jakub Čevela

Vítěz HR derby

Nicolas O’Rourke

Cena Fair play

Michal Matějovský

Cena Fair play

Richard Kania

Nejlepší pálkař

Vojtěch Ventruba

Nejlepší pálkař

Nicolas O’Rourke

Nejlepší polař

Adam Zikmund

Nejlepší polař

Adam Veselý

Nejlepší nadhazovač

Jan Fejt

Nejlepší nadhazovač

David Chvátal

MVP turnaje

Vojtěch Ventruba

MVP turnaje

Arseni Yurkouski

Nejlepší hráči týmů

 

Nejlepší hráči týmů

 

Bandits

Kateřina Kuchaříková

Benedikt Růžička

Jakub Čevela

Tobias Güttler

Comets

David Chvátal

Adam Veselý

Richard Omelka

Arseni Yurkouski

Knights

Jonáš Krejčí

Tomáš Urbánek

Alois Kočí

Vadzim Gajevski

Lizards

Benjamin Morgan

Jacob Clauss

Adam Skála

Miroslav Lacika

Senators

Jakub Baláž

Jan Fejt

Adam Zikmund

Jan-Luca Vogt

Mavericks

Štěpán Kareis

Vincent Major

Nicolas O’Rourke

Dan Kawanishi

Thunderbirds

David Křeček

Jakub Križan

Mikuláš Soldán

Filip Fukar

 

 

 

První ročník by se nepodařilo zrealizovat tak jak pořadatelé chtěli bez pomoci partnerů, kterými jsou Česká Baseballová Asociace, Třebíč Nuclears, město Třebíč, Aquapark Laguna Třebíč, YAYA Bats, Play-Ball, BA.300, BaseballOutlet.pl,  všem partnerům tímto děkujeme za jejich pomoc !

A protože se první ročník opravdu vydařil, začíná se pracovat na organizaci druhého ročníku Euro Baseball Tour, který proběhne v termínu 9.-14.srpna 2020, opět v baseballovém areálu Na Hvězdě. Hlavní novinkou je rozšíření akce o věkové kategorie U11 a U18 (podle zájmu). Další novinky a vylepšení, na základě podnětů účastníků, budou realizovány v průběhu následujících týdnů a měsíců. Jsme přesvědčeni, že zájem o druhý ročník bude daleko větší než o první a tak věříme, že obsadíme všechny čtyři kategorie vždy čtyřmi týmy po dvanácti hráčích. Tím bychom dostali do hry 192 hráčů !!!

Sledujte proto web Euro Baseball Tour (http://eurobaseballtour.eu/) a také Facebookové stránky Euro Baseball Tour (https://www.facebook.com/EuroBaseballTour), neboť právě zde budou informace o dalším ročníku Euro Baseball Tour a také o dalších aktivitách spojených s Euro Baseball Tour projektem.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací