Na úvod Kvalifikace těsná porážka s Holandskem


Čeští baseballisté zahájili kvalifikační turnaj o Olympijské hry porážkou 1:4 s úřadujícím mistrem Evropy z Holandska.

Jednalo se o úplně první utkání celé kvalifikace. Češi začali na kopci s Ondřejem Satoriou, na první metě byl Petr Čech, na třetí Martin Červinka. Jako suplující pálkař se vrátil do hry po zranění kapitán Jakub Malík. První bodovali Holanďané hned v dohrávce úvodní směny. Čeští pálkaři se proti Orlandu Yntemovi chvíli hledali, ale postupně přidávali tvrdé odpaly. Nejlepší výkon předvedli ve 4. měně, kdy po hitech Červenky, Malíka a Mužíka doběhl pro první bod catcher Martin Červenka. Další běžci bohužel zůstali na metách, což se ukázalo rozhodující pro další vývoj zápasu. „Měli jsme tlak, ale bohužel jsme z toho dali jeden bod. Škoda, mohlo to být těsnější, mohli být nervóznější, něco se mohlo stát. Potom už to jejich nadhazovač držel,“ okomentoval tuto fázi jediný český hráč, který v zápase bodoval.

RBI si zapsal Martin Mužík: „Překvapilo mě, kolik jsme měli dobých odpalů. Když jsem šel na pálku měli jsme obsazenou 1. a 3.metu. Nepřemýšlel jsem nad ničím, chtěl jsem stáhnout ten bod.

Holandští hráči odpověděli homerunem Rifaela, spoluhráče Martina Červenky. „Na Evropě to proti nám měl 0 z 5, dnes nám boužel ten jeden homerun dal. Je to dobrý pálkař, má sílu, je to jeden z nejnebezpečnějších hráčů, které mají v lineupu,“ okomentoval jeho výkon Červenka.
Dvoumetový odpal při dvou obsazených metách přinesly holandskému týmu další dva body. Čeští pálkaři se naopak již bodově neprosadili.

Na nadhozu výborně házejícího Ondřeje Satoriu vystřídali postupně další mistři Evropy U23 a to Lukáš Hlouch a Ondřej Furko. „Všichni nadhazovači klobouk dolů,“ pochválil své spoluhráče Červenka. Poslední aut utkání zahrál Tomáš Duffek.

Druhým soupeřem českých reprezentantů bude ve čtvrtek od 20:00 hod. domácí Itálie. „Bude to další těžký soupeř. Na ME jsme ho neviděli, ale víme, že na tento turnaj ještě posílili. Musíme hrát dobře v obraně a myslím, že jsme schopni pálit proti komukoli. Jsou to všechno profesionálové, podobný tým jako Holandsko, hrají v klidu, nezmatkují, jsou silní na pálce,“ představil dalšího soupeře trenér Mike Müller.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací