Finále První ligy je zatím nerozhodné


Finále mezi Klasikem Frýdek-Místek a Bleskem Jablonec je po dvou utkáních nerozhodné. První dva duely se odehrály v Jablonci, na sobotu se série přesouvá do Frýdku-Místku. 

Úvodní zápas začali domácí výborně a na konci 4.směny vedli 9:1. Snadné vedení ale jablonecké trochu ukolébalo a soupeř jejich zaváhání dokázal využít. Sedm bodů na začátku 5.inningu vrátilo Klasiky do hry. Domácí nakonec ale utkání dotáhli do vítězného konce 11:9 i díky dobrému výkonu Jana Výbory na kopci, který odházel poslendí tři směny a udržel soupeře pouze na 1 bodu. Frýdek-Místek Blesk na počty hitů přepálil, ale z výhry 11:9 se nakonec radovali domácí. Tři hity ze tří startů zaznamenal Zdeněk Machačka, v dresu Klasiku se v dobré formě předvedl Martin Drong - 3 hity ze 4 startů.

Druhé utkání zvládli lépe hosté, když po celý jeho průběh vedli. Hned ve 2.inningu zapsali na startujícího Karla Riedla 5 bodů. Blesk dokázal reagovat 3 doběhy na Kamila Pavelku. Další útok hostů ale znamenal navýšení vedení na 7:3 a také výměnu jabloneckého nadhozu. Domácí se pak přeci jen více rozehráli a zápas zdramatizovali tříbodovým homerunem Michala Kubiny. To ale bylo ze strany jabloneckých vše, naopak hráči Klasiku své vedení ještě navýšili na konečný výsledek 14:7 v jejich prospěch. Na 18 hitech týmu z Frýdku-Místku se nejvíce podíleli Adamus a Kaplan(4), opět se dařilo Martinu Drongovi (3 ze 4), který celé utkání doházel.

Sobotní double ve Frýdku-Místku tak už může rozhodnout o letošním vítězi druhé nejvyšší soutěže. Hraje se od 12:00 a 15:00 hod.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací