Češi poráží Izrael a dále sní svůj sen


Český tým poráží ve čtvrtém utkání kvalifikačního turnaje zatím neporažený Izrael 7:4 a je i díky porážce Itálie se Španělskem stále ve hře o Tokyo 2020.
Parádní 5.směna, ve které získali Češi 5 bodů se nakonec pro konečný výsledek utkání ukázala jako klíčová.

Čeští hráči vstoupili do zápasu bez respektu a startujícího Sharabiho přivítal druhý pálkař v pořadí, Matěj Hejma, homerunem daleko za plot ve středním poli. Naopak Marek Minařík držel čisté konto až do dohrávky 4.směny. V té se podařilo soupeři jít po dvoumetovém odpalu Gailena a homerunu Valencia do vedení 2:1.

Na pálkařském kopci došlo vzhledem k dobrým startům našich pálkařů ke změně již po 2 směnách. Ale ani s Jeremy Bleichem neměli čeští útočníci nakonec problémy. Z českého hlediska báječnou 5. směnu začal svým druhým hitem zápasu Martin Červinka, kterého poslal domů Martin Schneider. Další odpal se povedl také Matěji Hejmovi a vše pak dovršil Martin Červenka tříbodovým homerunem do středního pole. Pátý bod ve směně přidal Jakub Malík po odpalu Daniela Vavruši.

Izrael opět vyměnil nadhazovače a Benjamin Wanger na další 4 směny český útok zastavil. Izraelci skórovali po 1 bodu v 5. a 6.inningu. V sedmé směně při obsazené první a druhé metě a dvou autech vystřídal Marka Minaříka Martin Schneider a celé utkání zkušeně zavřel. Marek uštědřil izraelským pálkařům 10 strike outů, Češi odpálili 11 hitů, z toho 2 homeruny! 

Český tým čeká v posledním utkání Španělsko, které vyhrálo nad Itálii 4:3. Utkání skončilo nepěknou bitkou hráčů obou týmů a uvidíme, jak se k tomu direktoriát turnaje vyjádří. Zápas by měl oproti plánovanému startu ve 20:00 hod. začínat již v 16:00 hod. V Itálii se totiž v neděli očekávají velké deště, a tak byl celý program posunut do dřívějších hodin.

Pokud vyhraje JAR, Itálie a Česko, dostanou se do kolečka s bilancí 3-2 čtyři týmy - Itálie, Nizozemsko, Izrael a Česko. Dojde tak k matematickým výpočtům podle dosažených bodů a odehraných směn. Výhra Izraele nad JAR bere české reprezentaci všechny naděje.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací