Česká výhra nad Španělskem znamená skvělé 3. místo


Češi vstoupili do posledního zápasu olympijské kvalifikace se Španělskem s vědomím, že jim předchozí výsledky a také výsledky z ostatních utkání (výhra Izraele nad JAR) již zavřely cestu na OH 2020.
„Bolí to, ale jsem hrdý na to, co jsme předvedli. Ukázali jsme celému baseballovému světu, že s námi musí počítat,“ hodnotil celý turnaj Martin Schneider. „Ukázali jsme, že jsme na to měli, jako jediní jsme porazili mistry Evropy i postupující tým na OH. Jako jediní jsme byli opravdu Evropani,“ dodal.

Hrálo se tak o konečné pořadí a z české strany také o odvetu za smolnou porážku ve čtvrtfinále ME v Německu - výhra znamenala 3.místo. Češi začali na kopci s Janem Novákem, který si tak dobře vedl v závěru zápasu s Německem o postup na tento turnaj.

O konečném výsledku rozhodl konec utkání, ve kterém Češi opět zabrali a nakonec dotáhli celý zápas do vítězné konce.

Začátek vyšel lépe španělskému týmu, který se na začátku 4.inningu ujal dvoubodového vedení. Čeští pálkaři sbírali jednotlivé hity ve směnách, ale proti Sierrovi ani Leyavovi se více neprosadili. Naopak Španělsko přidávalo další odpaly a na začátku 6.inningu trefil homerun Edison Valerio.

Český tým poprvé bodoval v dohrávce téže směny, když se po chybě pole dostal Martin Schneider na druhou metu, a díky krádeži a chybě catchera až na domácí metu. To už byl na kopci Jorge Balboa a v dohrávce 7.inningu musel čelit dalšímu náporu českých pálek. Po sebeobětovacím odpalu Schneidera doběhl pro druhý bod Daniel Vavruša.

Rovněž čeští trenéři prostřídali nadhazovače. Jan Novák vydržel na kopci 6 směn, Petr Minařík byl ve hře 7. inning a Jiří Vavruša 8. směnu.
Balboa zakončil své působení na nadhozu po sérii met zdarma v dohrávce 8. směny, kterými Češi nejdříve srovnali a posléze se dostali do vedení 4:3. Důležitý útok rozjel hitem Jakub Voják, který se zapojil do zápasu až právě v této fázi utkání. Obsazené mety pak vyčistil dvoumetovým odpalem do levého pole Martin Schneider. Náskok 7:3 už si čeští reprezentanti vzít nenechali, utkání pohodlně doházel Jan Tomek.

Český tým tak končí na turnaji olympijské kvalifikace na výborném 3.místě. Postup na OH mu bohužel unikl, ale v turnaji dokázal porazit Jihoafrickou republiku, Izrael i Španělsko. Baseball co jsme tu předváděli byl nejlepší za těch 10 let co jsem v reprezentaci,“ uzavřel hodnocení turnaje Schneider.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací