Martin Červenka prodloužil kontrakt s Baltimore Orioles


Martin Červenka hraje profesionální baseball již dlouhých 11 let a ani příští rok to nebude jinak. Martin před pár dny prodloužil kontrakt s Major League Baseball organizací Baltimore Orioles na jeden rok. Martin sice již není jediným Čechem, který působí v Minor League systému, jelikož v letošním roce podepsal smlouvu s Kansas City Royals Viktor Večerka, kterého čeká ještě dlouhá cesta za svým snem. Naopak Martin už byl tento rok pouhý krůček od toho, aby se stal prvním českým hráčem, který si zahraje v nejvyšší lize světa (MLB). Nejenže byl pozvaný na MLB Spring training, ale konec sezóny dohrával v Norfolk Tides (AAA), tedy v druhé nejvyšší lize. 

Martine, před pár dny jsi podepsal nový kontrakt s Baltimore Orioles. Jaký z toho máš pocit?

Určitě jsem rád, že mám smlouvu na další rok a doufám, že se pořád budu zlepšovat a herně vyvíjet.

Proč jsi se rozhodl znovu pro Orioles?

Tak již organizaci znám a líbí se mi, jak dávají v této době příležitost mladším hráčům ukázat, co umí.

V minulé sezóně jsi nastoupil za Bowie Baysox (AA) a následně také za Norfolk Tides (AAA). V jakém týmu se vidíš příští sezónu?

Veškerá tato rozhodnutí závisí na mnoha faktorech. Minulý rok jsem měl za cíl se posunout do AAA, což se mi povedlo ke konci sezóny. Letos si žádné takové cíle nechci dávat, ale spíš se soustředit na každý zápas a zbytek věcí se postará sám o sebe.

Dokonce jsi také dostal příležitost si letos zahrát na MLB Spring trainingu. Myslíš, že dostaneš pozvánku i v roce 2020?

Uvidíme, já doufám, že si mě pozvou, ale záleží na organizaci.

V Baltimoru jsi řazen mezi pět nejlepších zadáků v organizaci, jak vidíš konkurenci na tomto postu? A jak vnímáš zadáky, kteří hráli ve vaší organizaci v MLB?

Těžko říct, určitě všichni hráči mají svoji kvalitu, já se snažím co nejméně koukat na ostatní a soustředit se pouze na své výkony.

 

Martinovi přejeme za celou českou baseballovou komunitu hodně štěstí i v tom dalším roce, a také děkujeme za skvělou reprezentaci!! 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací