Martin Zelenka: "Je to sen hrát v USA..."


Nejlepším polařem základní části byl vyhlášen Martin Zelenka z Tempa Praha, který nastupoval na pozici catchera, první a třetí mety a zvládl celou tuto část sezóny bez chyby v poli. Také Martin má doma zlato z ME U23.

Martine, získal jsi svou první individuální cenu v rámci Extraligy, jaký je to pocit?
Je to skvělý pocit, nic takového jsem nečekal, je to čest.

Byl jsi součástí národního týmu repre U23 jako jeden z nejmladších hráčů. Byl jsi v základní sestavě, a ve finále měl i důležité odpaly. Byl to pro tebe životní turnaj?
Byl to nejlepší turnaj, co jsem v životě hrál. Asi to bude na dlouho, ukáže se jestli budu ještě někdy hrát lepší. Nikdy jsem nehrál v takové partě kluků, nikdy jsem neměl takovou důvěru ve své spoluhráče jako na tomto turnaji. Byl to úplně nejlepší turnaj, který jsem kdy hrál.

V 19 letech ses probojoval do základní sestavy Tempa Praha. V sezóně jste měli několik dobrých individuálních výkonů, ale nakonec jste skončili až na 6.místě. Mysleli jste výš?
Chtěli jsme rozhodně víc. Doufám, že se příští rok posuneme zase o něco výš, nejlépe se dostat rovnou do Czech Series.

I když budeš maturovat až za rok, tak už máš podepsanou smlouvu s americkou univerzitou. Jak se těšíš na vysokoškolský baseball v Americe?
Je to sen každého hráče hrát v USA, univerzitní baseball tam je na velmi vysoké úrovni. Jsem rád, že se mi to povedlo. Měl jsem obrovský štěstí, že mě jejich skaut viděl a jsem za to hrozně rád.

Na univerzitu ses dostal díky účasti na Show case, kam ti pomohl se dostat Mike Griffin. Jak to na této akci probíhá?
Poprvé mě Mike pozval do Severní Karolíny v roce 2017. Byl jsem v té době ve 2. ročníku na střední škole. V tuto dobu ještě nemají takový zájem o tak mladé hráče. Jen zkontrolují, jak kdo hraje. Podruhé už jsem tam byl měsíc. Celou dobu jsme jezdili po školách, a nakonec byl velký Show case turnaj, kde bylo velké množství univerzitních skautů. Právě tam si mě vybral skaut z UNC Charlotte. Od té doby jsem s ním v kontaktu.

 UNC Charlotte je vyhlášená americká univerzita, koukal jsi už na jejich program?
Dívám se každý den na sociální sítě, co se tam děje. Mají novou budovu, kde jsou pálkařské klece. Věřím, že se tam hodně baseballové posunu dál.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací