Evropské turnaje 2020


Mezinárodní kalendář se na rok 2020 se pomalu plní. Evropská baseballová konfederace (CEB) bude organizovat následující turnaje s českou účastí:

Mistrovství Evropy žáků (U12)
Termín ani pořadatel zatím není znám, jistý je počet 8 účastníků: Belgie, Česko, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Rusko, Slovensko

Mistrovství Evropy juniorů (U18)
Turnaj pro 10 týmů se bude hrát nejspíše v Itálii, termín ještě není znám. Účastníci: Rakousko, Česko, Francie, Německo, Irsko, Izrael, Itálie, Litva, Nizozemsko, Španělsko.
Zajímavostí je postup Izraele z kvalifikačního turnaje ve švédském Sundybergu, kde porazili  ve finále Belgii 8:5. Účastníci LOH v Tokiu 2020 tak mají své potencionální následovníky.

Arrows Ostrava budou český baseball reprezentovat na Poháru mistrů, o jehož pořadatelství usiluje také Česká republika. Dvojnásobní mistři se mohou těšit na soupeře z Itálie, Nizozemska, Francie a Německa.
Eagles Praha mají právo startovat v CEB Cupu, kde českého zástupce doplní týmy z Belgie, Francie, Španělska, Švýcarska, Běloruska, Ukrajiny a Rakouska.

Reprezentační kategorie U15 letos ME nemá, stejně tak jako U23. Čeští hráči si ale společně s Německem vybojovali na domácím ME postup na MS této věkové kategorie. To by se mělo hrát na podzim v Mexiku.

Turnaj naopak čeká mužské reprezentace ve skupině B – tedy také Chorvatsko a Švédsko, týmy, které sestoupily v letošním roce na ME v Bonnu. Dále budou o postup na ME 2021 bojovat Bělorusko, Řecko, Irsko, Litva, Polsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Švýcarsko a Ukrajina.

O pořadatelích a termínech se bude po vyhodnocení všech přihlášek rozhodovat  v nebližší dnech na půdě CEB.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací