Premier 12 pokračuje v Tokiu

Petr Ditrich, 11.11. 2019 Turnaje

Premiere 12 rozehrál první kolo Super Round po zápasech v základních skupinách, ale společně se započítáním vzájemných zápasů, které se do celkové tabulky započítávají, má vlastně za sebou již 6 zápasů z 15. Je to díky tomu, že první dva dny se hraje po 3 zápasech v Tokiu a Chibě. Třetí den jsou na programu dva zápasy v Tokiu. Ve čtvrtek 14.11. je den volna od 15. do 17. listopadu se hraje jenom Tokiu, vždy po 2 zápasy za den.

Za favority jsou považováni domácí Japonsko a Korea, obhájce vítězství z roku 2015. Favority doplňují ještě další 2 země Asijsko Oceánské skupiny - Tchaj-wan a Austrálie, takže boj o přímá postupová místa na OH bude hodně tuhý. Japonsko má, jako pořadatel OH postup jistý. Dále se do Tokia může těšit nejlepší tým z americké a asijsko-oceánské skupiny. Další tým v pořadí postupuje do poslední kvalifikace o OH v Tokiu, kde je zatím druhý tým z evropské kvalifikace - Nizozemsko. To se v základní skupině vůbec neprosadilo, když jasně podlehlo USA, Dominikánské republice i  Mexiku.

Pro americký kontinent je účast pouze 2 zemí v závěrečném klání zklamáním. V turnaji jsou Mexiko a USA, vypadla Kuba a Venezuela, dále Portoriko, Dominikánská republika, i Kanada. To se určitě nečekalo. Vítězství Mexika nad USA 8:2 hned v začátku turnaje může být naprosto klíčové pro ollympijské sny, ale nepředbíhejme. 

 

Turnaj mají skvěle rozehraný Japonsko, Korea a Mexiko. Dvě vítezství je jasně oddělují od trojice USA, Austrálie, Tchaj-wan, kde jsou všichni bez vítězství. Dnes svedla statečný boj Austrálie, která dlouho vedla nad Japonskem, ale nakonec o bod prohrála. V jejím dresu se na kopci představil Peter Moylen, kterého mohli čeští fanoušci vidět v Extralize v dresu Draků Brno. 

Úterní rozpis svede dohromady favority z první trojice a pokud nezaváhají tak se turnaj rozdělí na dvě skupiny bojující o vítězství. Druhá trojice si pak zahraje o Olympijskou naději. Stránky turnaje zde

Premiere 12 vykazuje výborná ekonomická čísla, televizní pokrytí a sledovanost. Je to vrcholný turnaj, který se hraje jednou za čtyři roky. Je proto logické, že se hned po něm uskuteční Kongres WBSC. Na progeramu jsou tradiční body. V zákulisí se určitě bude projednávat připravovaná změna stanov a v té souvislosti i volby v roce 2021. Díky dvouleté periodě je to poslední oficiální jednání na této úrovni.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací