Dvě místa na OH v Tokiu jsou ve hře

Petr Ditrich, 14.11. 2019 Turnaje

Na Premiere 12 se hraje nejenom o slávu, 5 milionů USD na bonusech, ale hlavně o místa v olympijském turnaji v Tokiu 2020. 
Formule o postupu je jednoduchá - místo v OH turnaji získá nejlépe umístěný tým z Ameriky a nejlépe umístěný tým z Asie a Austrálie. Japonsko se nepočítá, to má účast, jako pořadatel turnaje, jistou.

V souboji Mexika a USA je po dosavadních výsledcích jasné, že USA Mexiko v tabulce základní části nepřeskočí, ale mohou se s ním potkat v zápase o 3. místo, které se tak stane přímou bitvou o olympiádu. Mexiko mělo naději potvrdit svůj postup už v zápase s Japonskem, kterému ale podlehlo 1:3. Pořadatelé již měli připraven postupový ceremoniál. V dalších utkání, které jsou na programu v pátek 15.11. stačí, aby USA prohráli s Tchaj-wanem, nebo Mexiko porazilo Koreu a bude jasno.

I kdyby se to nestalo, budou Spojené státy ještě potřebovat kombinaci výsledků pro postup do zápasu o třetí místo. Mexiko je tak velký favorit na olympijskou účast.

O asijsko-oceánské místo se bude bojovat do konce. Sobotní vzájemné zápasy Tcha-jwanu s Austrálii a Koreje s Japonskem přinesou rozhodnutí. Tchaj-wan má formu a sebevědomí a porazil vysoko Koreu. Korea je pod velkým tlakem, má před sebou zápasy s Mexikem a Japonskem. Austrálie nemá co ztratit, porazila poprvé v historii USA, hrála vyrovnaná utkání s dalšími soupeři.  Díky dnům volna budou nadhazovači všech týmů odpočinutí a myslím, že nebude moc bodů. Je těžké se vsázet, ale nedivil bych se, kdyby uspěl Tchaj-wan. 
Všechny výsledky turnaje zde

Prozatímní tabulka Super Round Premiere12:

1. Japonsko 3-1
1. Mexiko 3-1
3. Korea 2-1
4. Tchaj-wan 1-2
5. Austrálie 1-3
5. USA 1-3

Připomeňme si ještě postupový klíč do šestičlenného OH turnaje:
Japonsko – pořadatel
Izrael - vítěz Euro-Africké kvalifikace
Nejlepší tým z Americké oblasti na Premiére 12
Nejlepší tým z Asijsko-Oceánské oblasti na Premiere 12
Vítěz březnové Americké kvalifikace pořádané v USA
Vítěz dodatečné kvalifikace pořádané v březnu na Tchaj-wanu - tam bude hrát 6 týmů Tchaj-wan, Čína, Holandsko, vítěz Oceánské oblasti, a 2 nepostupující týmy z Americké kvalifikace.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací