Bill Holmberg v Nymburku  

Pavel Chadim, 16.11. 2019 Aktuality

Minulý týden se v Nymburku uskutečnilo dvoudenní soustředění 30-ti mladých talentovaných nadhazovačů a kečrů. Jednalo se již o druhý ročník Programu rozvoje osy (PRO).  Opět nás podpořila MLBI, jmenovitě Bill Holmberg, který je garantem našeho házecího programu (mimochodem nový pitching coach italského národního týmu) . Při našem nízkém počtu hráčů vidíme jako zásadní, aby všichni mladí talentovaní nadhazovači dostali dostatek informací, které by jim pomohly zrychlit hod při zachování zdraví.  Stavíme nejen na házecím programu, ale i na posílení středu těla (core)tréninku výbušné síly cvičením  s medicinbaly. Věříme v propojení pohybového řetězce, zvýšení nadhazovací rychlosti a v budoucnu také v méně zranění a méně ibuprofenů u nadhazovačů naší nejvyšší soutěže.

Spolu s 24 nadhazovači a 6 kečry byli pozváni sportovní ředitelé všech klubů, které měly  své hráčské zástupce ve výběru, aby zajistili kontinuitu tréninku i v mezidobí mezi srazy v Nymburku.  13 trenérů, mezi kterými nechyběli ani současní či bývalí reprezentanti jako Jakub Sládek, Martin Mužík, Ondřej Furko, Michal Lisko.

Další součástí Programu PRO bude třídenní kemp Czech talent, kam je letos pozváno 50 nejtalentovanějších nadhazovačů a kečrů ve věku 13- 17let. Spolu s nimi bude mít možnost se s  programem seznámit i všech 50 sportovních ředitelů všech klubů ČR (od pátku 6.12. do soboty 7.12.). Speciálním hostem v Nymburku bude Mgr. Radim Jebavý Ph.D. z Fakulty tělesné výchovy a sportu, který spolu s námi vytvořil pro hráče celoroční program cviků s medicinbaly.

Níže v příloze seznam nominovaných hráčů, prosíme sportovní ředitele, aby jim dali vědět a v případě omluvy napsali na mail baseball@baseball.cz a v kopii na pchadim@hotmail.com. Seznam nominovaných hráčů.

Protože organizátorem celého Programu PRO je Česká baseballová asociace, veškeré materiály dáváme veřejně a zdarma k dispozici:

První prolink je 6 drilů házecího programu,  příklady cvičení s medicinbaly před  házením  a po házení ( vždy jedno nebo druhé!, viz popis) a poslední příloha  je 5 základních cviků na posílení středu těla, které lze dělat denně  - „ záchod,   lenochod, mašinka, vysavač a  výtah“ :).

Není to tak složité jak to vypadá a skutečně věříme, že za pár let budou  čeští nadhazovači nejrychlejší v Evropě. Jak už jsme psali, kdo by si před pár lety vůbec mohl představit, že osa vítězného týmu na MS U12, která porazila Mistry Evropy z Itálie,  budou hráči  z Hluboké a Plzně, z rozvojového jihozápadního regionu?  „Dream come true“

za Program PRO  Pavel Chadim      

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací