Mike Griffin povede český tým na turnaji World Baseball Classic


Čeští reprezentanti se opět představí na turnaji World Baseball Classic, kterého se zúčastnili již v letech 2012 a 2016. Tým na kvalifikaci povede Mike Griffin, který se takto o víkendu domluvil s VV ČBA. Mike měl po příletu do ČR nabitý program – setkal se s hráči v Brně a v Praze a navštívil také akci Czech Talent v Nymburce. "Jsem moc rád, že mohu s hráči pokračovat na dalším velkém turnaji," neskrýval spokojenost Mike Griffin.
Realizační tým bude stejný jako na ME a OH kvalifikaci. Přímo na turnaj ho doplní Trot Nixon. Do přípravy je zařazeno 40 hráčů a doufáme, že do seznamu přibydou i další hráči z MLB organizací. V plné přípravě bude také kapitán reprezentace Jakub Malík: "Pro hráče je to super zpráva, že můžeme pokračovat s Mikem i celým realizačním týmem na dalším velkém turnaji, který bude pro nás trochu za odměnu. Mike je důležitým článkem našeho týmu a jsme rádi, že nás povede v takto důležitém a prestižním turnaji."

Tým již pracuje na fyzické přípravě, hráči pracují podle programu Diamondfit. Správné provedení cviků bude kontrolovat Joe Truesdale. Program je posílen o individuální tréninky pro nadhazovače, polaře a pálkaře. Program umožňuje výklad trenéra, ukázku daného drilu a případný komentář trenéra a hráče.

Další soustředění za účasti Mikea Griffina a Corey Lee se bude konat ve dnech 17.-19.1.2020. Mike bude také jedním ze speakrů na Horské klinice. Na únor jsou pak naplánovány fyzické testy, trénink nadhazovačů a pozičních hráčů.
Hlavní příprava na kvalifikaci proběhne v USA přímo před turnajem. Tento model se osvědčil v roce 2016 a vzhledem k zimnímu počasí v ČR ani není jiný možný.

Odlet týmu se předpokládá kolem 13. března, turnaj startuje v pátek 20. března. MLB se teprve chystá zveřejnit podrobnosti o skupinách, a tak do této doby nemůžeme publikovat více informací.

V roce 2012 se kvalifikační turnaj odehrál v německém Regensburgu a Češi si zapsali dvě vysoké porážky 1:16 od Německa i Velké Británie. Rok 2016 a mexické Mexicali bylo pro české reprezentanty úspěšnější. Po těsné porážce s Mexikem 1:2, porazili Německo 15:3 a měli velmi blízko také výhře s Nikaraguou, které nakonec podlehli opět těsně 6:7.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací