Zimní soustředění rozhodčích v Brně


V neděli 15. 12. 2019 proběhlo první zimní soustředění rozhodčích v Brně v hale na Hroších. Kromě účastníků z Brna přijeli také kolegové z Prahy v čele s profesionálním rozhodčím, Zdeňkem Židkem, který společně s Davidem Kulhánkem celou akci vedl.

Náplní soustředění byla především práce na domácí metě s důrazem na správný postoj, způsob vyhlašování a na co nejlepší časování – vše dle standardů amerických rozhodcovských profesionálních škol. Po úvodní „rozcvičce“ probíhalo procvičování výše zmíněných mechanik s použitím nadhazovacího stroje, při němž se každý vystřídal na pozici rozhodčího za domácí metou a ihned dostal zpětnou vazbu jak od ostatních, tak i přímo od Zdeňka a Davida - doplněnou fotkami a videi z problémových pasáží. Následně probíhalo druhé kolo zmiňovaného cvičení, které bylo ale již doplněné argumentováním ze strany manažera (této role se ujal opět Zdeněk). Cílem bylo zopakovat si standardy pro vyloučení ze hry a udělat si jasněji v tom, jak v problémové situaci postupovat. Na druhou polovinu tréninků přišli nadhazovači z řad místního klubu a práci na domácí metě rozhodčí trénovali s nadhazovači a zadákem. Na závěr proběhl nácvik správného vyhlašování třetího hozeného striku.

Chtěli bychom na tomto místě poděkovat všem zúčastněným, Zdeňkovi a Davidovi poté za přínosné informace a vedení celého tréninku. Dále děkujeme Hrochům Brno za propůjčení haly a klubu Tempo Praha za zapůjčení materiálu.

Další soustředění rozhodčích v Brně je plánováno na 9.2.2020.

Připomínáme, že tréninky v Praze jsou na programu každou neděli od 18:45 hodin.

Ondřej Beneš

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací