Reprezentační Winter Camp


Čeští reprezentanti absolvovali v Praze pod vedením celého realizačního týmu v čele s Mikem Griffinem víkendové soustředění - Winter Camp. 

Páteční večer patřil nadhazovačům a kečrům. Trenéři se zaměřili především na mimosezónní házecí program, nadhazovači házeli bullpeny.

V sobotním dopoledni byla hala na Tempu plná. Hráči byli rozděleni do skupin podle pozic a postupně se prostřídali jak v poli, tak v klecích. Kečři vyzkoušeli nadhazovací stroj a jeho technické nadhozy k chytačským drilům. Polaři přítomnost Drew Andersona a jeho drily, které představil den předtím na Horské klinice. Nadhazovačům se věnoval Corey Lee a došlo i na trénink spolupráce v obraně na ose nadhazovač – vnitřní pole. Všichni pálící hráči absolvovali svůj program v klecích. Napilno tak měly také ruce všech trenérů.
Odpoledne hráči ukázali, jak v předchozích měsících pracovali v posilovně. Speciální cviky dle aplikace Bridge za dohledu Joe Truesdala a Drewa Andersona, který je majitelem DiamondFit posilovny v USA.
Nechyběly ani testy. Nejlepším skokanem z místa se stal Ondřej Furko výkonem 278 cm, Floor press zvládl nejlépe Matěj Hejma s výkonem 140kg, dřep Viktor Večerka a jeho 170kg, mrtvý tah pak Jakub Voják s 220kg.

Hráči i trenéři vydrželi v dobré kondici také na nedělní program. Infield pálil v klecích, outfield dělal drily chytání míčů přes hlavu a transfer balónu. Nadhazovači posilovali malé vnitřní svaly (gumy, medicinbaly). 

Video z víkendu:

Fotogalerie zde

A jak vidí Mike Griffin vyhlídky týmu na kvalifikačním turnaji? "Snažíme se tým co nejlépe připravit na březnový turnaj. Hráči vypadají dobře a je vidět, že se na turnaj těší. Turnaj bude stejný jako OH kvalifikace, kde budou kvalitní hráči a bude záležet jaké reprezentaci se podaří seskládat nejlépe tým a jakou budou mít hráči v březnu formu."

Další společný trénink absolvují hráči 22. a 23.2. v Praze a v Brně. Na programu bude baseballová část a fitness testy.

V přípravě na kvalifikaci WBC je 45 hráčů, závěrečná nominace bude uzavřena začátkem března. Trenéři čekají na potvrzení zahraničních posil od organizace MLB.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací