Adam Jarolím - Trenérský objev roku 2019


V závěru roku probíhají nejen ve sportovním prostředí různé ankety hodnotící výkony právě končícího roku. Nejlepší hráči, trenér a rozhodčí byli vyhlášení na BASEBALL CZECH GALA (více zde).

Baseball ale vyhlašuje nejen nejlepší zkušené trenéry a rozhodčí ale také tzv. Objevy. Do nominace na trenérský objev roku se dostali Ján Jablonka, Adam Jarolím a Filip Procházka.

Ján Jablonka z Hrochů Brno získal nominaci za zlato na MČR U18 a také za 3. místo v Extralize U21. Nejmladší z uchazečů, Adam Jarolím z Draků Brno, za double v kategorii U13 a zejména za postup na turnaj Světové série LL kategorie Intermediate. Filip Procházka je zkušeným nejen oddílovým, ale také reprezentačním trenérem a nominaci získal za 4. místo na ME žáků a hlavně za 8. příčku na MS věkové kategorie U12.

Členové TMK ČBA a minulí držitelé trenérských ocenění pak rozhodli o tom, že plaketu pro Trenérský objev roku převzal na jubilejní 20. Horské klinice Adam Jarolím. „Téhle ceny si nesmírně vážím. Už jen nominace pro mě byla velkým úspěchem a konečné vítězství je jen třešničkou na dortu,“ okomentoval svou výhru sám Adam. Draci Brno získali v roce 2019 na MČR mládeže prvenství pouze právě v U13 a pak také v Extralize U21. „Kluky trénuji už 3 roky a letos se nám konečně vše sešlo. Hráči ukázali na obou turnajích velkou mentální silu, když jsme dokázali obě finále otočit,“ chválí Adam své svěřence a doplňuje: „Otočit důležitý zápas v předposlední směně grandslamem, to se neděje každý den.“

Regionální výběry pravidelně bojují o účast v turnajích Světové série a region Jih je z nich nejúspěšnější. Rok 2019 patřil kategorii Intermediate, která jako jediný český zástupce, postoupila z evropské kvalifikace, a jejímž trenérem byl právě Adam: „Trénování Intermediate bylo tak trochu za odměnu. Všechny tři turnaje jsme si s klukama užili, a doufám, že ještě někdy budu mít možnost tenhle ročník vést.“ Výběru se na turnaji podařilo získat jednu výhru, když po porážce 0:15 se zástupcem asijsko-pacifického regionu a těsné prohře se zástupcem z Kanady 4:6, dokázal porazit americký West Region rozdílem 11:1. „Podařilo se nám vyhrát zápas, a to se cení. Ale asi ještě dlouho nás bude mrzet porážka z utkání proti Kanadě, kde jsme sahali po postupu do dalšího kola, ale prohráli jsme v extrainningu,“ přiblížil Adam výkony svého týmu na Světové sérii.

Letošní domácí regionální kvalifikace všech věkových kategorií organizace Little League se budou konat poslední květnový víkend. Evropskou kvalifikaci bude opět pořádat Blesk Jablonec a to od 14. do 18.7.2020. Vítěz postoupí na Světovou sérii a věřme, že se to opět podaří českému zástupci.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací