Reprezentace Baseball5 má za sebou první trénink

Karel Jaksch, 05.02. 2020 Aktuality

V sobotu 1.2.2020 se v areálu Eagles Praha uskutečnil první trénink nového reprezentačního výběru Baseball5, který vyrazí zabojovat o co nejlepší výsledky na Mistroství Evropy, které se koná 28. února až 1. března ve Vilniusu.

Tým byl v první řadě seznámen s konkrétními pravidly a situacemi, které jsou pro tuto disciplínu specifické. Po úvodním rozházení a rozpálení došlo na simulaci utkání, kde každý hledal a piloval co nejlepší techniku pro hru na pálce i v poli a zároveň bylo možné určit pozice pro jednotlivé hráče. Důraz byl kladen především na formu a umisťování odpalů, které v těchto utkáních hrají zásadní roli a také na situaci s běžcem na třetí metě – v Baseball5 chybí catcher a všichni polaři se v momentě odpalu musí nacházet za spojnicí met.
Velmi specifické je také zastoupení obou pohlaví, kdy v linepu musí být minimálně dvě ženy.
První setkání reprezentace lze hodnotit pozitivně, díky hráčským zkušenostem z baseballu a softballu bylo k vidění mnoho dobrých zákroků a nyní tým zapracuje na využití dovedností v nadcházejících utkání.
Před odletem na ME by mělo proběhnout ještě jedno reprezentační setkání.

Mistrovství Evropy začíná v pátek 28.2. a účastní se ho 12 zemí – Belgie, Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Francie, Izrael, Litva, Lotyšsko, Nizozemsko, Rumunsko, Rusko a Švýcarsko. Turnaj bude rozdělen do dvou skupin, losování a samotný rozpis turnaje bude známý po víkendovém kongresu CEB. První dva týmy postupují na premiérové MS v roce 2020.

Reprezentace ČR Baseball5:
Matěj Bužga                    Tempo Praha
Vojtěch Bužga                 Eagles Praha
Johana Klimuškinová      Kotlářka Praha
David Vohánka                Tempo Praha
Michaela Poláková          Joudrs Praha
Tereza Švingrová             Kotlářka Praha
Karel Jaksch                    head coach

Kromě reprezentačního týmu bude mít Česká republika zastoupení i mezi rozhodčími, turnaje se zúčastní Matěj Dědek, jakožto rozhodcovský objev roku 2019. Pro Matěje bude turnaj začínat již o dva dny dříve klinikou, která předchází samotnému Mistrovství Evropy. Matěj Dědek bude zároveň první oficiálně proškolený rozhodčí Baseball5 a získané zkušenosti tak bude moci šířit v dalším rozvoji v ČR.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací