Český tým čekají v prvním utkání WBCq Filipíny


Organizace MLB zveřejnila skupiny kvalifikační turnajů World Baseball Classic a herní systém, kterým se bude v březnu v Arizoně hrát. České reprezentanty čeká v prvním kole tým Filipín, který je na žebříčku WBSC na 32. místě, Češi jsou 16. „Soupeře neznáme, ale nesmíme ho podcenit. Už jen to, že dostali pozvánku na kvalifikační turnaj svědčí o jeho kvalitách,“ okomentoval tuto zprávu Petr Baroch.

Druhou dvojici tvoří Španělsko a Nový Zéland. Vítězové těchto utkání poté budou hrát s Panamou, resp. Velkou Británii, kteří jsou v této skupině mezi nasazenými. Celý rozpis kvalifikace najdete zde

„Osa týmu bude stejná jako na ME a OH kvalifikaci, určitě využijeme naše šikovné mladé Mistry Evropy U23 a čekáme od organizátorů na schválení našich zahraničích posil. Hráči mají za sebou hodně těžkých utkání a všichni se těšíme na tuto další výzvu,“ informoval head coach českého týmu Mike Griffin. Češi skončili na ME 2019 na 5.místě a na olympijské kvalifikaci byli 3., když jako jediní porazili postupující Izrael. Na tento turnaj mohou díky odlišným pravidlům využít více zahraničních hráčů s českými předky, kteří hrají americké baseballové soutěže. V hledáčku realizačního týmu jsou nově Mitch Horacek a Anthony Slama, a také hráči, kteří startovali na předchozích turnajích, tedy Mike Cervenak a bratři Sogardové. O jejich konečné účasti na turnaji musí rozhodnout realizační tým a také organizátor turnaje. Konečná nominace, ve které bude 28 hráčů a 1 bullpen catcher, musí být uzavřena začátkem března.
 

Oproti roku 2016 a 2012 bojuje o postup do závěrečného turnaje pouze 12 týmů a čeští reprezentanti mezi nimi opět nechybí. Na hlavní turnaj, který se bude hrát v roce 2021, postupují první dva z každé kvalifikační skupiny. 
Ve druhé skupině, která odehraje svůj turnaj 12.-17.3. na stejném místě jsou Nikaragua, Jihoafrická republika, Brazílie, Francie, Německo a Pakistán. Hlavní turnaj se bude hrát v březnu v roce 2021.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací