Reprezentace U23 v sezóně MS v Mexiku


Před námi je první reprezentační akce, víkendové soustředění v Nymburku. Jestli si ještě vzpomínáte na svá školní léta, tak bych ho přirovnal k prvnímu školnímu dni po prázdninách, kdy se všichni potkávají znovu, někdo nový se přistěhoval, naopak někdo odešel, a je na kolektivu, jak se zase dá dohromady.
Tahle parta je spolu už docela dlouho, a jejímm dosavadním vrcholem bylo zlato na loňském šampionátu v Praze. Ale na medaili už padá prach a nikdo si na ni skoro již nepamatuje. 

Před námi stojí několik jednodenních soustředění, Pražský baseballový týden a opět kvalitní ročník extraligových bojů. Kdo mne zná, tak ví, že se nerad schovávám za diplomatické fráze, a v letošním roce tomu není jinak. Ranking států nás řadí tentokrát výše než na posledním světovém šampionátu v Kolumbii, a tam také budou mířit naše cíle. Takže cílem pro tento ročník je 8. místo.
Objektivně to ale záleží na hodně faktorech, tím nejdůležitějším bude účast všech klíčových hráčů, včetně těch, kteří na  podzim budou studovat v USA.
Kvůli věku nám již bude chybět Martin Mužík, Filip Moštěk, Lukáš Ercoli, Josef Cihlář a Tomáš Ondra, zbytek týmu zůstává a to je dobrá zpráva, nahradit je ale nebude jednoduché.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací