Youth Czech Talent a reprezentace U12


V neděli 9. února se v hrotovické hale konal pátý ročník akce „Youth Czech Talent“ pro hráče kategorie U10. Pozvánky využilo šestnáct hráčů z různých klubů z České republiky. S akcí „Youth Czech Talent“ byl spojen také další sraz širšího výběru reprezentace U12, kdy bez tří řádně omluvených dorazilo dvacet sedm hráčů.

Po zahřátí, rozcvičení a rozházení následovalo rozdělení do skupin. Hráči U10 byli rozdělení do dvou skupin a hráči U12 do dalších čtyř. Celkem bylo připraveno šest stanovišť – pálka, nadhoz, infield, outfield, agility a fyzioterapie. Kromě stabilních trenérů realizačního týmu reprezentace U12 nás doplnili špičkoví extraligoví hráči a reprezentanti Jakub Hajtmar a Petr Čech. Hráči U10 se vystřídali na pálce, nadhozu, infieldu a agility v trochu kratších intervalech, než ve kterých rotovali o dva roky starší hráči, aby zůstali čerství. Hráči U12 rotovali po 4 stanovištích, kdy jsme brali ohled na jejich pozice a ne každý tak vystřídal všechna stanoviště.

Po stanovištích následoval exhibiční coachpitchový zápas U10. Zápas rychle ubíhal a byl dlouho vyrovnaný, vyšperkovaný zejména skvělými defenzivními zákroky. Vrcholem byla dohrávka zápasu za vyrovnaného stavu s obsazenou druhou metou na dva outy. Po singlu do levého zadního pole to vypadalo na stažení vítězného bodu, ale dlouhý a přesný příhoz na domácí metu znamenal třetí out a konec zápasu se skórem 6:6, což je i výsledek coachpitchového zápasu ze stejné akce v loňském roce.

Ani hráče U12 zápas neminul, když byli rozřazeni do dvou týmů, které sehrály utkání s výběrem Little League regionu JIH, za který taktéž hráli někteří hráči, jež jsou členy obou výběrů. Na zápasy naše měření dopadlo smírně 1:1, kdy v této fázi přípravy přesné skóre nehraje tak zásadní roli. Jsme rádi, že se nám přátelská utkání s regionem JIH podařilo odehrát a určitě je hodnotíme pozitivně. Čeká nás ještě hodně práce, hlavně v komunikaci obrany. Prověření vnějšího pole přijde až s jarním turnajem na Eagles, v hrotovické hale je to přeci jen jiné. Na pálce budeme muset být více ofenzivní a agresivnější. Část hráčů se časovala s nadhozem až v pálkařském boxu a část hráčů moc přebírala nadhozy. Stále jsme bojovali se švihem, který byl dlouhý a šel okolo míče, namísto protažení barelu déle skrz strike zónu.

Další soustředění se uskuteční v Praze v termínu 21.-22. března a následovat bude jarní turnaj U13 v areálu pražských Eagles v termínu 3.-5. dubna. Budeme se těšit na pozvané hráče, jaký udělají pokrok a budeme sledovat i hráče dříve vyřazené, protože dveře do týmu nejsou zavřené.

Závěrem chci ještě jednou poděkovat všem trenérům, kteří se na akci podíleli a věnovali svůj čas mladým nadějím.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací