Marketing 2020

Michal Hanuš, 19.02. 2020 Aktuality

V loňském roce, v říjnu byla oficiálně ustanovena Marketingová komise s cílem rozvíjet marketing českého baseballu v dalším období. Od VV ČBA jsme dostali jasný signál, že jsou připraveni naše aktivity, které nastartují marketing výrazně podpořit.

Vzhledem k tomu, že nikdo z MK ČBA není 100% marketingový specialista, anebo nemá čas věnovat 100% svého času marketingu ve prospěch českého baseballu, shodli jsme se na tom, že nám s marketingem musí pomoci profesionálové, i přes vyšší počáteční náklady. Výběr marketingové agentury, která nám pomůže s realizací marketingu byl velice rychlý a již na Baseball Gala se objevili zástupci společnosti Top Event, aby prvně „nasáli“ baseballovou atmosféru.

Ihned po Baseball Czech Gala, ze kterého byli zástupci agentury nadšení, jsme se pustili do společné práce, hrubého návrhu marketingového plánu. Stanovili jsme si jednu jasnou aktivitu – průzkum trhu a pak obrysy, kam bychom chtěli směřovat s tím, že jasný plán vzejde až na základě výsledků průzkumu trhu. Vše chceme mít hotové v prvním týdnu v březnu, abychom mohli předstoupit před Parlament ČBA a odprezentovat Vám návrh marketingového plánu na rok 2020 s výhledem i do dalších let.

V současné době probíhá průzkum trhu s cílem zjistit, jakým způsobem je ovlivněn výběr sportu dítěte, co je hlavním motorem návštěvy sportovního utkání dospělých a co vedlo současné hráče (ve věku 8 – 15 let) k tomu, že hrají baseball. První dva okruhy pro nás zajišťuje externí společnost s tím, že výsledky očekáváme do konce tohoto týdne a třetí okruh jsme se rozhodli realizovat prostřednictvím anonymního dotazníku. Informační email byl odeslán do klubů s prosbou o přeposlání jednoduché zprávy rodičům hráčů ve výše uvedeném věkovém rozpětí. Pevně věříme, že najdeme u baseballové komunity podporu v podobě dostatečného počtu odpovědí. Máte-li doma mladého baseballistu či baseballistku a chtěli byste nám pomoci se získáním důležitých informací, vyplňte prosím formulář (kvůli anonymitě a neovlivnitelnosti jsou data z dotazníku uložena v prostoru externí marketingové společnosti), který se nachází na adrese https://forms.gle/AGtMaz3M8v68djhD8, předem Vám děkujeme za Vaši přízeň a pomoc!

Výsledky průzkumu trhu poskytneme všem baseballovým klubům, aby i jim výsledky tohoto průzkumu mohli pomoci k vlastním marketingovým aktivitám.

Chtěli bychom Vás požádat o trpělivost s tvorbou marketingového plánu a také za podporu tohoto plánu, jakmile bude k dispozici. Naším jasným cílem je prostřednictvím marketingových nástrojů a aktivit pořádně nastartovat celkový rozvoj baseballu v České republice.

 

Vaše MK ČBA

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací