František Přibyl bude rozhodovat na kvalifikaci WBC


Jeden z nejzkušenějších českých baseballových rozhodčích, František Přibyl, obdržel od organizace MLB nominaci na první kvalifikační turnaj na World Baseball Classic, který se koná ve dnech 13.-18.3. v Tucsonu v Arizoně v USA. Jde o turnaj první skupiny šesti týmů, ze kterého 2 postoupí na finálový turnaj WBC. Ten je na programu v roce 2021. Ve skupině 1 hrají Brazílie, Francie, Jihoafrická republika, Německo, Nikaragua, Pakistán. Ve druhé budou o postup bojovat čeští reprezentanti (20.-25.3.).

Pro Františka se jedná o první nominaci na kvalifikační turnaj, pro české rozhodčí o druhou. Úplně prvním rozhodčím, který na takovém turnaji rozhodoval, byl David Kulhánek v roce 2012, kdy se skupina hrála na Tchaj-wanu.

Pětinásobný držitel ocenění Rozhodčí roku, ale už zkušenost s World Baseball Classic má. V roce 2017 působil v Soulu, kde se hrála jedna ze skupin hlavního turnaje za účasti domácího týmu, Tchaj-wanu, Izraele a Nizozemska. „Všichni máme v hlavách, že takový turnaj se píská jen jednou v životě. Pro mě to byl dosud ten v Soulu. To, že jsem dostal pozvánku i letos, lze hodnotit asi jen slovy – neuvěřitelné, fantastické, překvapující,“ okomentoval svou nominaci František.

Ten rozhoduje mezinárodní turnaje od roku 2001 a má na svém kontě řadu evropských i světových šampionátů, a také klubových mezinárodních turnajů. V roce 2019 rozhodoval např. na kvalifikačním turnaji o OH v Itálii. Dalo by se tedy říct, že musí být na takovéto nominace připraven: „Email s nominací mi přišel v pondělí večer. Tomu, že je to pravda jsem uvěřil až po třetím přečtení a několika dalších emailech se supervizorem rozhodčích MLB a WBC,“ popisuje první pocity po oznámení nominace.

František odlétá do USA v úterý 10.3. a věří, že do té doby se ještě stihne co nejlépe připravit.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací