OH 2020 v Tokiu odloženy

Petr Graclík, 25.03. 2020 Aktuality

Mezinárodní olympijský výbor po diskusi s japonským premiérem včera rozhodl o odložení Her XXXII. olympiády v Tokiu na rok 2021, aby bylo zajištěno zdraví všech účastníků. Rád bych tuto informaci doplnil také o stanovisko Českého olympijského výboru, které najdete ZDE.

Jsme v situaci, která v historii novodobých olympijských her ještě nenastala, ačkoli se v minulosti rušily kvůli světovým válkám, ovlivnily je bojkoty nebo atentáty.

Pandemie nemoci COVID-19 sužuje celý svět, dotýká se nás všech a také sport, který jako jedna ze součástí společnosti nyní musí ustoupit stranou, čelí mnoha výzvám.

Pevně věřím, že situace se co nejdříve zlepší, sportovní soutěže i příprava se budou moci rozeběhnout a olympijské hry v příštím roce budou známkou toho, že se život vrací do normálních kolejí.

Přeji Vám všem hodně zdraví a sil.
S pozdravem
Petr Graclík

Z baseballových reprezentací mají zatím účast jistou Japonsko, Izrael, Mexiko a Korea. Zbývají dohrát dva kvalifikační turnaje, které byly odloženy.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací