Stará garda se hlásí

čba, 01.04. 2020 Aktuality

Zajímavou novinku si připravil činovníci WBSC Europe pro baseballové fanoušky. Na posledním zasedání bylo rozhodnuto o vzniku nové kategorie, ve které se bude v příštích letech pořádat Mistrovství Evropy. Po vzniku ženské kategorie a Baseball5 se turnajová „rodina“ rozrůstá o veterány.

“O této novince se vedla dlouhá diskuse, ale nakonec pro převážila proti“ hodnotí novinku předseda asociace Petr Ditrich. „Česká republika nezůstane pozadu oproti ostatním evropským velmocem a mistrovství se bude chtít zúčastnit. Potenciální kádr, by navíc mohl útočit na příčky nejvyšší“ neskrývá optimismus Ditrich.

S ohledem na medailové ambice nejstarší kategorie zavádí STK nové pravidlo o startu veterána v extraligovém zápase. Povinností každého týmu bude od nové sezony mít v lineupu po celou dobu zápasu alespoň jednoho hráče staršího 40 let. „Po letech, kdy jsme se soustředili převážně na mládež, dochází k obratu a u baseballu chceme udržet co nejvíce starších hráčů“ komentuje novinku šéf STK Tomáš Ovesný, který sám spadá do okruhu hráčů potenciálního národního týmu veteránů.

Kdo by mohl posílit jednotlivé týmy? Začneme v Praze, nováček ze SaBaTu by jistě rád uvítal ve svých řadách zpět svého odchovance Pavla Budského, mladý tým z Kotlářky by mohl nasadit svého bývalého trenéra Michala Müllera, který by si jistě našel místo i v týmu mateřských Eagles. Už tak silný pálkařský tým z Krče by získal ještě na větší síle po zařazení Jiřího Víška, Miroslava Víška či Petra Matalíka. V nadhazovací rotaci by své místo našel i Richard Prokop. Do okruhu adeptů u Tempa Praha spadají stále aktivní přeboristé František Kučera, Jiří Drha či Robert Medřický. Trenéři Nuclears Třebíč by mohli nasadit své funkcionáře Jana Urbánka a Pavla Jozka.

V brněnských týmech není o kvalitní veterány nouze. Tým z Kraví Hory má stále ve své sestavě Michala Kočího či Martina Stříteckého. Z dalších bývalých hráčů, kteří prošli národním týmem, by tým mohli doplnit kvalitní pálkaři Roman Talda či Tomáš Přibyl. Na nadhozu by se jistě neztratil ani Roman Mráz. O hlavní část mistrovských titulů hegemona Draků Brno se postarali současní čtyřicátníci Pavel Chadim, Martin Veselý, Arnošt Nesňal, Robert Paul či Radek Procházka. Za Hrochy by mohli nastoupit výše jmenovaný Ovesný či další vnitřní polař Tomáš „Roy“ Svoboda. V Olympii zanechal stopu ve statistikách i v uplynulém ročníku a i v novém by se neztratil Ivo Kučera. V Arrows by své baseballové vybavení zase mohli oprášit Ota Kaňok a Michal Lisko.

Líbí se vám myšlenka zařazení veteránů na extraligové lineupy? Bohužel si musíte zajít chuť, jedná se pouze o aprílový článek, který vám snad vykouzlí úsměv na rtech.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací