Pohár Mistrů letos v Ostravě nebude


Evropská konfederace (CEB) zrušila na své mimořádné on-line konferenci všechny Evropské poháry  které se měly v roce 2020 odehrát.
Znamená to tedy, že v Ostravě letos neuvidíme nejlepší evropské kluby v rámci Champions Cupu. A stejně tak Draci Brno nepocestují do Francie na C.E.B. Cup.

„Ano je to tak. Evropské poháry byly rozepsány na začátek června a to prostě aktuální situace v Evropě nedovolovala. Rozhodnutí bylo jasné pro původní termín, dlouhá diskuze se nakonec vedla o přeložení pohárů na podzim," potvrdil Petr Ditrich, první viceprezident CEBa pokračoval: "Tady proti sobě stály dva argumenty. Nerušit poháry které mají dlouhou tradici, hrajou se častěji než ME a jako ve fotbale mají často i vyšší kvalitu. A situace, kterou nelze předpovídat."

Champions Cup se měl v ČR konat poprvé v historii a fanoušci se těšili na skvělé hráče. Jednalo se o jednu z nejvyznamnějších sportovních akcí pořádanou v Ostravě v tomto roce. "Jako pořadatel jsme nabídli CEB uspořádání v náhradní srpnovém či zářijovém termínu, neboť jsme nechtěli naše fanoušky ochudit o tento skvělý zážitek," potvrdil připravenost Arrows posunout termín na později předseda Radim Kepák. "Po přidělení akce jsme začali s technickými úpravami Arrows parku, kde byly investovány nemalé finanční prostředky," pokračoval Kepák. Čeští mistři měli hostit nejprestižnější evropský pohár od 2. do 6. červena. Ve skupině se měli střetnout s italským favoritem Nettuno Baseball City, Bonn Capitals a L&D Amsterdam Pirates.

Letošní baseballová sezóna bude určitě zkrácená. ČBA klade důraz na domácí soutěže, jasno zatím není s ME U12 a U18. Oba turnaje, které se měly hrát v Belgii, resp. v Itálii, jsou postupové na MS v roce 2021. Říjnové MS U23 je zatím v plánu v řádném termínu. "Věřím, že ty nejlepší uvidíme za rok. CEB přislíbila, že zohlední výběr pořadatelů pro rok 2021. Mládežnická ME nemají souvislost dopslěými a hrát se může do začátku října. Situace samozřejmě není v našich rukách. Jako CEB se budeme řídit situací v Evropě, jako ČBA se přizpůsobíme." přidal Ditrich.

Arrows si zapsali premiéru v Champions Cupu vloni, kdy v italské Bologni obsadili 7. místo, když dvakrát porazili Deurne Spartans z Belgie . Po zisku druhého extraligového titulu v řadě se chystali na další souboj s těmi nejlepšími. "Při vědomí situace v Evropě jsme rozhodnutí CEB přijali. Těsíme se na naše fanoušky az společně porazíme tohoto nečekaného soupeř. Jsme v tom společně a potkáme se na hřišti!" neztrácí pozitivní přístup Radim Kepák.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací