Baseballová sezóna může začít 11. května

Petr Ditrich, 06.05. 2020 Aktuality

Dočkali jsme se, máme pevné datum - pondělí 11.5. - odkdy se dají pořádat baseballové zápasy. Hlad po soutěžích je opravdu velký tak věřím, že se v regionech začne hrát opravdu brzo.

Extraliga zahájí letošní ročník pátek 22. května, více zde. STK ČBA připravuje rozpis a konzultuje s kluby. Zápasy budou mít sva organizační a hygienická pravidla a v každém areálu budou platit specifická omezení. Důležité ale je, že se bude hrát.

První liga odstartuje v sobotu 30.5., celostátní soutěže pro U21 a U18 také. STK ČBA pracuje na jejich rozpisech a vyladění termínů a obsazenosti hřišť s nejvyšší soutěží.

Celostátní soutěže mládeže proběhnou až od poloviny srpna. Začnou kvalifikacemi na MČR od kategorie U11. Hlavní turnaje jsou pak plánovány od 17.9. O svou soutěž nepřijde ani kategorie U8, open turnaje v divizích Čechy a Morava by se měly hrát 5.-6.9. Open turnaj čeká také kategorii U10, která přišla o letošní Superpohár.

Naopak byly zrušeny všechny turnaje organizace Little League, tedy jak domácí kvalifikace, tak také nominační turnaje evropsko-africké zóny.

Upraven bude také program reprezentací, kdy využijeme všední dny, jeden reprezentační víkend a období po konci sezóny. V nové průběžně aktualizované termínové listiěn počítáme i Pražským baseballovým týdnem, který se uskuteční na podzim.

VV ČBA na svém jednání 14.5. rozhodne o termínu konání Parlamentu ČBA, předběžně je plánován na červen.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací