CEB odložila ME juniorů na rok 2021


CEB na svém jednání odložila červencové ME juniorů. Očekával se posun na konec září nebo začátek října, ale po hlasování je rozhodnuto a ME se bude hrát v roce 2021.

Turnaj se měl odehrát ve dnech 13.-19.7.2020 v italské Maceratě, čeští reprezentanti se na něj dva roky připravovali. Červencový turnaj byl po první vlně rušení evropských baseballových akcí posunut do podzimních termínů. "Myslím, že přelom září a října a třeba i jiná destinace byla jedna z možností, jak ME odehrát. Nyní je to jen odložení problému. Příští rok se bude hrát těsně před MS, což bude logistický a organizační problém pro postupující země," komentuje rozhodnutí CEB předseda ČBA a místopředseda CEB Petr Ditrich a dodává: "tým jsme připravovali dva roky a teď jsme tedy na začátku. Chápu, že je situace v každé zemi jiná, ale nyní je začátek května a tedy 5 měsíců před možným začátkem akce."

Evropský šampionát měl být a zůstává kvalifikačním turnajem na MS, kam postupují dva nejlepší. Češi skončili na ME v roce 2018 na třetím místě, na MS hráli naposledy v roce 2015 a obsadili 11. místo.

Radost z přesunu ME nemá ani hlavní trenér týmu, David Winkler: "Máme silný ročník a připravený tým, po bronzu v Itálii 2018 jsme letos chtěli ještě více. Určitě jsme zklamaný, ale musíme vzhledem k současné situaci respektovat rozhodnutí dané vedením CEB. A musíme připravit nový reprezentační program."

Zrušeno již dříve bylo ME žáků a také Evropské poháry, v čele Champions Cupem, který se měl dodehrát v Ostravě

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací