Baseball začal


Baseballová extraliga začíná v pátek 22.5. od 19 hodin v Blansku, Praze a Ostravě.  Živo je však na hřištích už od 11. května. První přípravný zápas se odehraje dnes, 13.5., kdy se utkají Draci s Olympií. Přípravné duely pak budou na baseballových stadionech probíhat i v dalších dnech. V pátek např. hraje Blansko s Nuclears, v neděli pak Třebíč zavítá na Kraví horu.
Praha začíná s přípravnými zápasy v sobotu 16.5 a to na Tempu, kde by měli přivítat Eagles, v neděli sehrají Eagles na Krči utkání s Bleskem Jablonec.
Přípravné zápasy budou sloužit také jako test hygienických postupů při mistrovských utkáních. Všechna nařízení bude samozřejmě dodržena, včetně nošení roušek ostatních účastníků zápasů než rozhodčích.

První liga má první utkání letošního ročníku plánovány na sobotu 30.5. (rozpis zde) a ve stejném víkendu se rozeběhnou také juniorské celostátní soutěže. Extraliga U21 v neděli (rozpis zde) a Extraliga U18 v sobotu (rozpis zde).

STK ČBA připravuje k datu 22.5. pokyny ohledně hygienických opatření v souvislosti s COVID-19 a s ohledem na nařízení Vlády ČR.

„Jsem rád, že začínáme soutěž, je důležité se vracet k normálu i když víme, že je to těžké. Jsme bez diváků s omezeným zázemím, ale to vše se bude zlepšovat. Jsme první, ale věřím, že se k nám přidají i ostatní ligy Evropy,“ říká předseda ČBA Petr Ditrich. Podle dostupných zpráv ale třeba Francie a Holandské baseballovou sezónu zrušili.

Jiná situace je v Asii, kde se hrají tři profesionální soutěže. Tchaj-wanská je v plném proudu, korejská začala 5. května a blíží se start té největší, japonské profi ligy. I tady ligy začali bez diváků, v pondělí byl nově stanoven limit 1000 diváků na Tchaj-wanu. I z těchto soutěží čerpáme bezpečnostní opatření.
Americe nebyla přerušena soutěž v Nikaragui. Ostatní soutěže se připravují na start. Klíčová je MLB, jejíž zahájení je stále nejasné a každý den, kdy se nehraje, představuje obrovské ztráty.

V příštím týdnu plánují odstartovat také regionální soutěže, včetně mládežnických. Jejich aktuální rozpisy můžete sledovat zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací