Pražský baseballový týden BUDE!

Petr Ditrich, 09.06. 2020 Aktuality

Potvrzeno. Tradiční Pražský baseballový týden se uskuteční od 30. září opět v areálu Eagles Praha. Turnaj získal nové datum na konci sezóny místo tradičního červnového termínu.

Pořadatelé věří, že na COVID 19 budeme tou dobou snad už jenom vzpomínat. Mohlo by být ještě solidní počasí. Registrujeme velký zájem o baseball jak u nás tak v cizině. Bude to jediný turnaj z mezinárodního kalendáře Evropské baseballové konfederace, který se uskuteční. Pro domácí diváky bude zajímavé představení naší úspěšné mužské reprezentace. Tak jako vždy bude naše reprezentace hrát o vítězství v turnaji. Druhým českým týmem bude juniorská reprezentace České republiky, která se bude připravovat na rok 2021, kdy bude mít na programu odložené ME.

Na startovní listině budou tentokrát reprezentace starého kontinentu: Německo, Rusko a Chorvatsko. Účast přislíbili i International Stars, několikanásobný vítěz turnaje, sestavený jako špičkový výběr cizinců hrajících v evropských soutěžích. Jednání s dalšími účastníky budou uzavřeny do začátku července. Austrálie přesunula svojí účast na rok 2021.

Turnaj se může uskutečnit díky finanční podpoře Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Velmi si této podpory vážíme a věříme, že připravíme vynikající turnaj. Na turnaji se jako vždy uskuteční atraktivní Homerun derby a charitativní akce.

Turnaj se poprvé po mnoha letech uskuteční v přímém řízení České baseballové asociace. Místo zůstává stejné a Eagles Praha bude náš nejbližší partner. Naše úsilí už směřuje také k roku 2021, kdy budeme pořádat již 40. ročník tohoto druhého nejstaršího turnaje v Evropě. Jedině Haarlem Baseball Week se může v Evropě pochlubit delší historií.

Je o co hrát, nejlepší týmy budou mít garantovanou účast v roce 2021.

Poznamenejte si tuto akci do svých kalendářů a těšíme se na Vás na všechny!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací