Hluboká se těší na baseballovou exhibici


Baseballový klub Sokol Hluboká bude v sobotu 29. srpna hostit baseballovou exhibici All Star Game. Poprvé v historii tak bude na jihu Čech k vidění to nejlepší, co český baseball nabízí. Akce je také krásnou příležitostí k tomu, představit a slavnostně otevřít rekonstruovaný areál Sokola Hluboká.

„Jsem rád, že můžeme hostit takovou akci. Rekonstrukce areálu stála bezmála 16 milionů a určitě přispěje k rozvoji sportu ve městě a v regionu. Zároveň jsme poctěni tím, že jako první můžeme přivítat baseballové reprezentanty,“ řekl starosta Hluboké Tomáš Jirsa.
Rekonstrukce baseballových hřišť na Hluboké probíhá po 18 letech od slavnostního otevření baseballového areálu v roce 2002. Areál prošel kompletní rekonstrukcí, včetně výměny kompletního podloží, závlah všech 4 hřišť, paddingů na hřišti A, B, nové pálkařské haly, přidání dalších 4 pálkařských klecí, tribun, šaten pro hráče a rozhodčí a dalších prvků hřiště. Novinek doznal také Sportovně relaxační areál, který baseballisté postupně budují od rok 2003. V letošním roce se rozšířili služby pro nejmenší návštěvníky v místním „Špuntáriu“ (dětské hřiště) a nově se vybudovalo trampolínové centrum.

Baseball má na Hluboké velkou tradici, klub v loňském roce oslavit 25 let od založení. V současné době má 8 týmů a 3 školní kroužky, A tým hraje druhou nejvyšší soutěž. V uplynulých letech vychoval i řadu reprezentantů. Tím nejznámějším je Martin Mužík, který je v reprezentaci nepřetržitě od roku 2008, kdyby byl hlavní tváří ME žáků a získal tam svou první zlatou medaili. Vloni byl pak tahounem týmu na domácíme ME U23, které skončilo ziskem zlatých medailí pro český výběr a jeho individuální cenou pro MVP turnaje, a zúčastnil se také ME mužů a Kvalifikace o OH.

Radost z toho, že se ASG letos vůbec uskuteční má i předseda ČBA Petr Ditrich: „Jsme rádi, že Exhibici na Hluboké nezastavila nepřízeň osudu. ASG měla být původně v červnu společně s turnajem mládeže, ale věříme, že konec prázdnin je také dobrý termín. Je co oslavovat, Hluboká zrekonstruovala hřiště na mezinárodní parametry.“ Mezinárodní reprezentační turnaje byly bohužel všechny zrušeny, ale baseballové reprezentace se již poctivě připravují na rok 2021. Jednou z nich jsou úřadující mistři Evropy do 23 let, kteří přišli o MS v Mexiku před několika dny, ale využijí celého víkendu na Hluboké pro svou přípravu. „Je dobré, že hřiště hned vyzkouší baseballoví reprezentanti. Naši mladí hráči budou na akci stát proti týmu hvězd, které si vyberou fanoušci. Bude to krásný zápas, ti nejlepší hráči budou na hřišti a nemusí se bát o výsledek,“ uzavírá Ditrich

Hlasování fanoušků začalo 17. června a zapojilo se do něj již téměř 500 hlasujících. Vybrat si svůj tým můžete prostřednictvím facebookového profilu nebo přes emailovou adresu.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací