Extraliga U21 postoupila do nadstavby


První část letošní soutěže má za sebou Extraliga U21. Celkem 6 týmů se v základní části utkalo každý s každým 2x a týmy se poté rozdělily do dvou nadstaveb. Shodně po osmi výhrách v ZČ získali Draci a Eagles – ve vzájemné souboji se rozešli smírně. Na třetí pozici skončila Kotlářka, čtvrtí Nuclears. Ale ani týmy na 5. a 6. místě, tedy Hroši a SaBaT, ještě nemusí, vzhledem k systému play-off, přijít o vidinu zápasů o medaile.

V soutěži startují také hráči, kteří již pravidelně nastupují v Extralize, ale tady jsou vidět na netradičních postech nebo pozicích. Proto jsou mezi třemi nejlepšími pálkaři U21 tři extraligoví nadhazovačiLukáš Hlouch, Daniel Padyšák a Šimon Blažek – všichni s pálkařským průměrem přes .500. „Hrozně moc mě to baví. Je to skvělé odreagování od nadhozu a aspoň dostávám šanci pomoci týmu i v jiném aspektu, než pouze v nadhazování,“ pochvaluje si svou novou roli v soutěži U21 Daniel Padyšák z Kotlářky. Také na nadhazovacím kopci se objevují jména, která jsou postupně vidět v nejvyšší soutěži – Václav Tauš z Draků a Lukáš Smejkal z Třebíče mají už 4 výhry, vidět je i Vojtěch Vlach z Kotlářky a Petr Vojta z Eagles. „Nadhazovači sice nejsou na stejné úrovni jako v Extralize, ale musím říct, že rozdíl není tak velký,“ přemýšlí o svých soupeřích a zároveň kolezích Padyšák.

O víkendu byly již rozehrány nadstavbové zápasy, ve skupině A Kotlářka porazila těsně Nuclears, ve skupině B zvítězili dvakrát Hroši nad SaBaTem.

Týmy hrají každý s každým 2x a navíc se jim do tabulek započítávají výsledky ze základní části. Následovat bude play-off, kde se ve čtvrtfinále a semifinále hraje na dvě vítězná utkání. Czech Series a zápasy o 3. místo pak na 3 výhry. Čtvrtfinálové dvojice budou tvořit 3. a 6. tým a 4. a 5. tým. Zde je tedy šance klubů z dolních pater tabulky překvapit a postoupit do semifinále. Zápasy lze sledovat on-line přes iScore.

Čtvrtfinálové souboje startují 22.8., vítěz letošního ročníku Extraligy U21 by měl být znám nejpozději 20. září 2020.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací