Homerun derby na ASG na Hluboké


Již jen 15 dní můžete hlasovat o letošních účastnících ALL STAR GAME, která se koná v sobotu 29. srpna v areálu Sokola Hluboká. Z vašich hlasů bude následně sestaven tým hvězd.
Před samotným utkáním proběhne tradiční Homerun derby. Tato show je nedílnou součástí téměř všech exhibičních zápasů nejlepších hráčů napříč baseballovým světem, ale také třeba turnajů typu Pražského baseballového týdne (30.9-3.10.2020).

V roce 2018 vyhrál Homerun derby na ASG v Praze Marek Chlup, když se trefil za plot celkem sedmkrát. V základním kole to bylo pětkrát a ve finále proti Pavlu Budskému dvakrát.
V souboji Východu proti Západu se proti sobě postavilo po pěti pálkařích. Za „domácí“ Západ právě Marek Chlup z Eagles, dále jeho spoluhráč Matěj Hejma, Jakub Sládek a Scott Mulhearn z Kotlářky a Jake Rabinowitz z Tempa. Za Východ to byli ostravští Jakub Malík, Terrell Joyce, Tomáš Juněc a Michael Vykoukal a Pavel Budský z Draků Brno. Záznam z HR derby i celého utkání najdete na Playo.tv

Letos vyberou trenéři týmů, tedy Vladimír Chlup a Boris Bokaj, z každé strany tři hráče. Jejich úkol bude jasný – odpálit co nejvíce míčků za homerunový plot během tří minut. Nejlepší pálkaři z každého týmu se pak utkají o nej homerunáře, vítěze celého klání, a také držitele speciální pálky vyrobené k této příležitosti firmou Rawlings.

Souboj těch nejsilnějších pálkařů, kteří dokáží odpálit malý baseballový míček až za hrazení ve vzdálenosti i více jak 110 metrů je skvělou ukázkou krásy baseballu. Hráč má přibližně půl vteřiny na to zareagovat a trefit míček pálkou pod co nejlepším úhlem a v co nejlepší fázi letu tak, aby mu švihem dodal dostatečnou rychlost a vzdálenost. Homerun je kořením baseballu, na velkých stadionech se diváci těší na každý míček, který k nim přes hrazení přilétne. Díky homerunu může hráč pro svůj tým získat minimálně jeden, ale také až čtyři body, to pokud odpálí tzv. grandslam, tedy dlouhý odpal při všech obsazených metách.

Při určitém počtu homerunů, které na svou kariéru hráči odpálí, se mohou stát členy Klubu homerunářů. Tento Klub nechybí ani v ČR a sdružuje hráče, kteří se za plot trefili padesátkrát v základní části nejvyšší soutěže, příp. na mezinárodních akcích typu ME a MS. Jasným králem českých homerunářů je Pavel Budský. Ten jich i s touto sezónou v uvedených soutěžích nasbíral celkem 163. Pokud bychom k tomu přidali také odpaly z dalších fází Extraligy, dostali bychom se až na číslo 194! V českém klubu je celkem 17 hráčů, tím nejmladším je odchovanec Sokola Hluboká Martin Mužík, který do něj vstoupil vloni, jediným cizincem pak Terrell Joyce. Z aktivních hráčů jsou to Pavel Budský, Martin Střítecký, Matěj Hejma, Jakub Malík, Jakub Sládek, Martin Schneider, Aleš Navrátil, Tomáš Juněc, Marek Rejman. Těsně před branami jsou pak Daniel Vavruša a Matěj Menšík.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací