39. ročník PBT s Itálií a třemi českými reprezentacemi


Přípravy na Pražský baseballový týden nabírají na intenzitě. Bude to specifický ročník, nový termín, hrozba druhé vlny C-19, ale i velký zájem baseballové Evropy být u toho.

Na turnaji nastoupí všechny naše reprezentace – muži pod vedením Mikea Griffina, U23 s head coachem Vladimírem Chlupem a junioři (U18) Davida Winklera. Všechny národní týmy letos přišly o své vrcholy a toto pro ně bude jediná příležitost odehrát mezinárodní utkání a porovnat se se zahraniční konkurencí. 

Reprezentace mužů ČR bude v TOP skupině, kam rozhodně bude patřit Itálie, která potvrdila účast. Třetím do této party by mohl být tradiční výběr hvězd a obhájce titulu International Stars.

Turnaj chceme do budoucnosti profilovat jako turnaj národních týmů. Už letos je jejich výčet k dnešnímu dni velmi zajímavý: Itálie, Německo, Rusko, Chorvatsko, Švýcarsko, Slovensko. Itálie, Německo i Rusko navíc přiváží také své rezervní týmy.
Premiérovým účastníkem turnaje bude Švýcarsko. Jejich reprezentace je v žebříčku WBSC na 50. místě. Jeho A tým obsadil na ME skupiny B v roce 2019 4.místo, tedy těsně za Slovenskem, se kterým prohrál zápas o bronz 9-11. Švýcarská U23 pak skončila na ME B skupiny této věkové kategorie na 6. místě.

Rozdělení do výkonnostních skupin bude známé v druhé polovině srpna v závislosti na zdravotních opatřeních.
Hrát se bude tradičně v krčském areálu, kde budou hlavní turnajová hřiště. Zápasy ale budou k vidění také na Tempu. Tato kombinace se nám již osvědčila při loňském ME U23. Problémem může být koncem září délka denního světla, bude těžké odehrát 3 zápasy po sobě. I proto budeme důsledně aplikovat měření času známé z Extraligy. Navíc se bude v souladu s trendem a pravidly pro akce WBCS a CEB v některých zápasech hrát na 7 směn.
Na středu a čtvrtek jsou plánovány zápasy ve skupinách, v pátek a sobotu pak zápasy o umístění.

Důležité je nyní dohrát Extraligu a užít si exhibiční All Star Game na Hluboké. Dříve začínal PBT mezinárodní část sezóny, letos bude poslední a jedinou velkou akcí. Rezervujte si termín 30. září až 3. října, a přijďte se podívat na ten nejlepší baseball (webové stránky turnaje http://praguebaseballweek.eu/, FB stránka https://www.facebook.com/PBWPSW/).

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací