Dvě výhry pro SaBaT a Nuclears, nadstavba o Exl zahájena


První víkend Nadstavby o Extraligu přinesl zajímavé výsledky. Týmy z První ligy se vzájemných duelech rozešly smírně, extraligové souboje skončily dvěma výhrami pro SaBaT a Nuclears.

SaBaT Praha skončil v základní části Extraligy na 10.místě se dvěma výhrami na kontě. Do nadstavby vstoupil ale výborně a porazil dvakrát Techniku Brno, která naopak do poslední chvíle bojovala o postup do TOP6. „Úvod prvního utkání pro nás nevypadal dobře. Jirka Vavruša naštěstí tlak ustál. Po pauze kvůli dešti jsme se dokázali vrátit do zápasu a díky homerunům Mikuláše Hanuše a Daniela Rieggera vyhrát první zápas,“ hodnotil vstup do bojů o setrvání v nejvyšší soutěži Kryštof Kavan. Ve druhém zápase se Technika vůbec nemohla prosadit proti startujícímu Martin Lukačkovi a první i poslední body zaznamenala až v poslední směně na Matěje Hejtmánka. SaBaT naopak získal v úvodu zápasu vedení, které udržel až do konce. „V 5.směně jsme vedli 5:0 a klíčová byla také naše bezchybná obrana. Naopak Technika udělala 7 chyb, což nám dost pomohlo,“ pochvaloval si Kavan.

Nuclears Třebíč se utkali s Olympií Blansko a o svém první vítězství 10:4 rozhodli v průběhu prvních dvou směn, kdy odskočili až na rozdíl 9 bodů. Zbytek utkání už si bezpečně pohlídali. Druhé střetnutí v Třebíči mělo podobný průběh. Během úvodní směny zaznamenali domácí pálkaři 9 doběhů, a nakonec vyhráli rozdílovým výsledkem 15:0. Complete game odházel Lukáš Hlouch. Nejlepším pálkařem série byl Milan Prokop, který za dvě utkání zaznamenal 7 dobrých odpalů z 9 startů na pálce.

SaBaT nyní čeká Olympia, Technika se utká s Nuclears. Obě dvojice se v základní části rozešly smírně. Uvidíme, jak to dopadne nyní v Nadstavbě.

Double mezi Sokolem Hluboká a Bleskem Jablonec skončil nerozhodně. První utkání patřilo Blesku, který vyhrál 9:2. Po pěti směnách bez bodů zaútočili jablonečtí pálkaři v 6. a 7.směně, kdy získali 8 bodů. Domácí se proti Jiřímu Hiklovi, jenž odházel celé utkání, nedokázali výrazněji prosadit, a zaznamenali pouze dva doběhy. Jeden po homerunu Martina Jiránka. Přetahovanou ve druhém střetnutí nakonec vyhráli Sokolové, ale musela o tom rozhodnout až druhá nastavená směna. Po 9 hrách byl stav utkání 7:7, když Hluboká srovnala až v 9. inningu. První tie-break skončil 2:2, v tom druhém Karel Riedl už neodolal tlaku hlubockého útoku a společně s obranou inkasoval celkem pětkrát. Konečný výsledek zápasu tak byl 14:9 pro Hlubokou.

Rovněž double mezi Pelikans Bučovice a Klasikem Frýdek-Místek skončil smírně. O vítězi prvního utkání rozhodla až poslední směna, Klasik dokázal srovnat na 10:10 ale v dohrávce Bučovice jedním bodem rozhodli o svém vítězství. „Nedařilo se nám prosadit na brněnské nadhazovače, vybírali jsme si špatné nadhozy a pálili jsme jim do rukavic. Jim se to hezky sešlo a stáhli 11 bodů,“ řekl po zápase osmnáctiletý talent Klasiku Matyáš Kozel. Právě Matyáš Kozel byl důležitou postavou druhého střetnutí, když během 7 směn dovolil Pelikánům pouze jeden úspěšný odpal a dva doběhy. Dvakrát v sérii se trefil za plot Yasser Tellez, bučovická posila z Techniky Brno. Klasik nakonec bral výhru 5:3.

Další kolo svede proti sobě Blesk a Klasik, kteří se v První lize rozešli smírně, a Hlubokou s Bučovicemi. Tito soupeři se nakonec vzhledem k nedostatku termínů v První lize neutkali, bude to tak jejich letošní vzájemná premiéra.

Druhé kolo Nadstavby startuje v pátek a dohrává se  v neděli duelem mezi SaBaTem a Olympií.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací