Nuclears Třebíč ve vedení Nadstavby o Extraligu


Nadstavba o Extraligu má za sebou 3 hrací víkendy, ve kterých se utkaly týmy ze stejných soutěží. Z těchto soubojů vyšli nejlépe třebíčtí Nuclears, kteří mají na svém kontě 5 výher a pouze 1 porážku. Vůbec se naopak nedaří Technice Brno, ta má bilanci přesně opačnou, a také Pelikánům z Bučovic. Technika dokázala porazit jednou Nuclears, Bučovice Klasik. Tým z Kraví hory se trápí, má nejhorší pálkařský průměr (.199) z celé soutěže, uvidíme, jak se se mu bude dařit proti týmům z První ligy.

Prvoligové týmy se letos většinou rozchází z utkání se stavem 1-1 na zápasy. Výjimkou byl duel mezi Klasikem Frýdek-Místek, tedy loňským vítězem První ligy, a Sokolem Hluboká. V něm byly dvakrát úspěšní Klasici, kteří jsou průběžně na 3.místě a mohou se spolehnout zejména na své mladé nadhazovače Matyáše Kozla a Šimona Urbana. „„Házeli jeden dobrý nadhoz za druhým. Obrana i pálka byli vynikající. Oba zápasy jsme drželi pod kontrolou a k žádným dramatickým zvratům nedošlo. Dvě výhry nás určitě nakoply do bojů proti extraligovým týmům v další části nadstavby,“ pochvaloval si situaci jejich spoluhráč David Koláček. V dalším už čeká tým z Frýdku-Místku extraligový soupeř, a to hned vedoucí tým tabulky, Nuclears Třebíč.

Nuclears si v posledním kole poradili dvakrát se SaBaTem Praha, který má ale zatím Nadstavbu rovněž celkem dobře rozehranou, když porazil 2x Techniku a jednou Blansko. Druhé utkání s Blanskem nebylo dohráno a kluby se musí domluvit na termínu dohrávky. Proti třebíčským se jim ale tentokrát tolik nedařilo. „Oba zápasy byly poznamenány výpadkem několika hráčů základní sestavy. Přesto jsme paradoxně podali na pálce zatím nejlepší výkon v nadstavbě, což musíme považovat na pozitivní trend. V prvním zápase nás musí mrzet přílišný počet hráčů zanechaných na metách, druhý jsme si prohráli v obraně. Cítíme, že se chléb bude lámat v následujících zápasech proti týmům z První ligy, kde už si nemůžeme dovolit zaváhat,“ řekl po víkendových utkáních trenér týmu Matěj Šišolák.

Trenér Třebíče Jan Urbánek naopak může být zatím s výkony svých svěřenců spokojen. Lukáš Hlouch je kromě kvalitní práce na nadhozu také platným pálkařem, což potvrdil ve druhém duelu se SaBaTem, kdy zaznamenal singl a trojmetový odpal, stáhl tři body a sám pro jeden doběhl. Nuclears mají ve svém středu také zatím nejlepšího pálkaře soutěže, který je Milan Prokop. Ten hostuje v týmu z Draků Brno a připsal si již 17 hitů.

Víkendový program vypadá opravdu zajímavě. Uvidíme, zda se Technice proti Hluboké vrátí forma ze základní části Extraligy, jak si Třebíč poradí s Klasikem, a Blesk Jablonec se SaBaTem. Žádnou jistotu nemá ani extraligová Olympia Blansko, kterou čekají Bučovice.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací