Olympia, Nuclears, Blesk - postupují do Exl 2021, Technika sestupuje


Tři ze čtyř hádanek o tom, které týmy postoupí z Nadstavby o Extraligy do nejvyšší soutěže v roce 2021, jsou odtajněny. Jako první extraligovou příslušnost i pro další rok potvrdila Olympia Blansko, která potřebovala jednu výhru nad Sokolem Hluboká, což splnila hned v pátečním duelu.

Druhým pak byli baseballisté Nuclears Třebíč. Ti měli do posledního kola papírově nejslabšího soupeře, Pelikans Bučovice, a v ani jednom zápase neponechali nic náhodě a zvítězili dvakrát jasným rozdílovým výsledkem. „Úkol jsme splnili a předvedená hra ukázala, že náš mladý tým do nejvyšší soutěže jednoznačně patří,“ říkal po zápasech s úlevou trenér Třebíče Jan Urbánek. „Letošní sezóna byla absolutně atypická v mnoha směrech. Věřím, že ta příští už zase pojede v běžných kolejích a my se budeme moct vrátit k původním plánům. Týmu s nejmladším věkovým průměrem v Extralize a obrovským potenciálem jednotlivých hráčů bychom totiž chtěli dopřát pro další růst kvalitního zahraničního trenéra. V nejbližších dnech k tomu proběhnou klíčová jednání.“ Poodhalil Urbánek plány baseballového klubu Třebíč Nuclears.

Třetím týmem s právem účasti v Extralize 2021 je Blesk Jablonec. Jablonečtí se v posledním kole postavili proti extraligové Technice Brno, které se po dobrých výkonech v základní části Extraligy nepodařilo těsně postoupit do TOP6, ale v Nadstavbě se jí přestalo dařit. Technika sice v závěru finišovala, ale stopku jí vystavil právě Blesk. První zápas double-headeru vyhrála Technika rozdílem 14:3, když se jí podařilo s Michalem Kočím na kopci svého soupeře převálcovat hlavně osmi body v dohrávce 6. směny. Druhou potřebnou výhru ale hráči z Kraví hory v odvetě nepřidali a prohráli rovněž vysoko 3:13. Pětinásobného Mistra republiky, který hrál nejvyšší českou soutěž od roku 1993, měl ve svém středu vele zkušené hráče jako Martina Stříteckého a Michala Kočího, klub, za nějž letos nastoupila ikona českého baseballu Pavel Budský, a jehož hráč Matěj Menšíka letos odpálil nejvíce homerunů v základní části Extraligy, příští rok v nejvyšší soutěži tak neuvidíme. Pro Blesk je to naopak největší úspěch v historii klubu. Jablonečtí hráči se v posledních letech pohybovali v popředí tabulky První ligy. V roce 2018 obsadili 3. místo a vloni prohráli ve finále s Klasikem Frýdek-Místek těsně 2-3 na zápasy a letos vyhráli základní část První ligy.

Mezi čekateli na setrvání v soutěži či na postup jsou nyní SaBaT Praha resp. Sokol Hluboká. Letošní extraligový nováček z Troje vyhrál obě utkání nad Klasikem, který tak zůstává v První lize. „Je to pro nás zklamání, jelikož jsme měli Nadstavbu velmi dobře rozehranou“ hodnotil pocity po neúspěšné baráži mladý Matyáš Kozel. „Nicméně všem nám je jasné, že účast v Extralize by pro nás byla velmi náročná.“ Tým z Frýdku-Místku se tak nyní může soustředit na obhajobu prvoligového titulu. „Do play off jdeme s cílem dostat se do finále a obhájit loňské zlato. Teď nás čekají nejdůležitější zápasy sezóny, na které se vlastně celou zimu připravujeme, ačkoliv byla letošní příprava trochu ochuzena kvůli problémům s epidemií Covid-19,“ potvrzuje cíl týmu zkušený David Koláček.

Hluboká udržela naději na postup díky nedělní výhře nad Olympií Blansko, a nyní musí čekat, jak dopadne odložené utkání mezi SaBaTem a právě Olympií. To bylo vzhledem k průtrži mračen předčasně přerušeno v dohrávce 5. směny (2 auty) při obsazené 1. a 2. metě za stavu 2:6 v neprospěch SaBaTu.
Výhra pro něj znamená udržení nejvyšší soutěže, porážka postup jihočeského klubu. Pražský tým má totiž z trojice Blesk - SaBaT - Hluboká, v případě rovnosti poměru W-L 8-6 mezi těmito kluby, nejhorší vzájemnou bilanci - Blesk 3-1, Hluboká 2-2, SaBaT 1-3. Termín utkání byl STK určen na sobotu 19.9. od 13:00 hod. v Praze v Tróji.

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací