Exl U21 - finále Draci - Hroši nerozhodné, k bronzu mají zatím blíže Eagles


Letošní ročník Extraligy U21 dospěl do zápasů o medaile. Finálovou sérii rozehráli Draci a Hroši Brno, sérii o 3. místo pak pražské týmy Eagles a Kotlářka.

Draci vyhráli základní skupinu, Hrochům se v ní naopak nedařilo, skončili se třemi výhrami až na 5. příčce. Následovala nadstavba, kde se spolu utkaly první 4 týmy 2x každý s každým. Hroši a SaBaT (5. a 6. místo) spolu odehráli rovněž dva zápasy. Ve čtvrtfinálových sériích se proti sobě postavili Hroši s Nuclears a Kotlářka proti SaBaTu. Kotlářka porazila SaBaT 2-0 a vzestup formy během celé soutěže prokázali výhrou nad Třebíči brněnští Hroši. Ti si pak poradili v semifinále i s Eagles (2-1). Drakům v semifinálové sérii s Kotlářkou stačily k postupu do finále dvě výhry.

Draci Brno vyhráli Extraligu U21 v letech 2015-2019 , v roce 2017 porazili právě Hrochy 3-1 na zápasy. 

První dva finálové duely proběhly trochu ve stínu finále Extraligy. V úvodním zápase postavili proti sobě oba týmy nadhazovače s extraligovými zkušenostmi. Za hosty Tomáše Zachovala a za domácí Draky Tomáše Hrbka. Hned v 1. směně se hosté dostali do vedení, v dohrávce však Draci po dvou nepřesnostech v hroší obraně a zejména dalekonosnému trojmetovému odpalu Tomáše Chadima odpověděli 3 doběhy. Do dalších směn se Tomáš Hrbek rozházel k výbornému výkonu a s výjimkou jedné chyby v obraně nepustil již žádného pálkaře hostů na metu. Naopak útok Draků nepolevoval v průběžném tlaku a navyšoval skóre až do rozdílové výhry 11:1 v 6.směně. Druhé utkání zvládli lépe Hroši a zejména díky třem doběhům v dohrávce 3.směny vyhráli 4:2. Zápas startovali Jakub Bílek a Jan Nebenführ, za Draky dohazoval Filip Čapka, který se objevil rovněž ve finále Extraligy. Série vzhledem k Czech Series pokračuje až v pátek 25.9. na MBS, hraje se na 3 vítězné zápasy.

Souboj o bronz mezi pražskými celky Eagels a Kotlářkou zatím vyznívá lépe pro tým z Krče, který vyhrál oba dva úvodní zápasy. V prvním utkání byli Petr Vojta a Vasko Kolev nad síly kotlářských pálkařů. Ti na ně zvládli odpálit pouze dva hity. Naopak záloze Eagles se na Vojtěcha Vlacha i Jana Hellera dařilo a na domácím hřišti vyhráli 7:3. Druhý zápas na Markétě vyšel rovněž lépe Eagles, když vyhráli 4:2. Šimon Blažek odházel complete game. Kotlářce nepomohl ani homerun Jana Komorouse, který se za plot trefil i v prvním duelu. Eagles tak nyní stačí pouze jedna výhra k zisku bronzových medailí. Zápase se hraje v úterý na Krči od 19:00 hod. V případě, že nebude rozhodnuto, pokračuje série také až po Czech Series.

Všechny výsledky zde
F
otografie ze druhého finálového duelu od Lenky Brožové v naší fotobance

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací