Fond potřebným 2020 - žádosti

Pavel Chadim, 20.09. 2020 Aktuality

PŘIPOMÍNÁME!!!
Fond potřebným funguje již od roku 2012 a snaží se finančními prostředky pomáhat mladým talentovaným hráčům ze sociálně slabšího prostředí. Od roku 2016 se veškeré peníze přidělují na základě žádosti hráče a jeho klubu. Všechny žádosti posuzuje Síň slávy českého baseballu v čele s jejím předsedou Igorem Gargošem, za což bychom mu chtěli takto moc poděkovat.

V roce 2019 bylo podpořeno celkem 13 hráčů, mezi které bylo rozděleno celkem 118 750,- Kč. Žádány byly příspěvky na pořízení baseballového materiálu, účast na zahraničních kempech a účast v baseballových akademiích.
Jedná se o tyto hráče: Jan a Matyáš Kozlovi, Dominik a Igor Vidovi, Viktor a Karel Sedláčkovi, Martin Hrbáč, Ondřej Fiala, Filip Halámek, Jiří Grossmann, Jakub Čepelák, Tomáš Příhoda a David Mergans.

Finanční příspěvky do Fondu potřebný jsou získávány zejména dražbami na Horské klinice a Rookie Coach Clinic. Každý rok se najde i pár mecenášů a do Fondu putuje i veškerý zisk z prodeje na baseballovém eshopu.
V roce 2019 bylo takto vybráno celkem 93.295,- Kč. Zvýšený výdej tak byl pokryt díky přebytkům z minulých let. Do roku 2020 vstupujeme s částkou 138.850,- (převod z roku 2019, RCC Žamberk 2019 a HK 2020).

V případě zájmu podpořit tento projekt mecenášsky, stačí napsat na email votinska@baseball.cz, vše ostatní již zařídíme.

Připomínka podmínek žádostí pro rok 2020:
1) žádat může hráč, který byl v minulosti členem nejméně regionálního Little League výběru, je mu nejméně 10 let, nejvíce 20 let (v naprosto výjimečných případech i starší)
2) za potřebnost pro daného hráče se zaručí jeho klub  
3) maximum podpory je 15 tisíc, u reprezentanta České republiky (včetně Evropských a Světových sérií baseballových organizací) lze žádat o pokrytí až 100% nákladů, u ostatních musí být nejméně 50% spoluúčast
4) letošní žádosti je možné podávat do konce září 2020

příloze jednoduchý formulář pro žádost o příspěvek z Fondu pro všechny v tíživé finanční situaci.
Ještě jednou díky všem za dosavadní pomoc a dobré skutky, které věříme, se všem vrchovatě vrátí!

Za Fond potřebným Pavel Chadim a Robert Vávra

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací