Baseballová sezóna je ve finiši

Petr Ditrich, 21.09. 2020 News

Letošní baseballová sezóna nabrala závratné tempo. Za jediný víkend jsme poznali 3 mistry ČR, jednoho vítěze poháru a rozluštili tajenku účastníků Extraligy 2021.

Ale popořadě. Draci Brno mají po dvou letech 22. titul. Vyhráli v posledním zápase Czech Series 4:1 a zaslouženě slaví. Arrows Ostrava se drželi do poslední směny, bojovali do posledních chvíle, v zápasech rozhodovaly maličkosti. Poslední dvě utkání najdete na www.playo-tv.cz . Celé play-off bylo oslavou baseballu.

Extraliga 2021 má dva nové účastníky Blesk Jablonec a Sokol Hluboká. Nadstavba o Extraligu byla letos z hlediska vyrovnanosti infarktová, a ještě před posledním víkendem neměl nikdo nic jisté. O posledním účastníkovi rozhodl dohrávaný zápas mezi Sabatem Praha a Olympií Blansko. Sabat nedokázal utkání otočit a společně s Technikou Brno ztratil právo na Extraligu v roce 2021. Velké gratulace do nových měst, o postup usilovala mnoho let a jejich sen se stal skutečností.

MČR juniorů U18 se odehrálo v Ostravě. Titul si vybojovali Eagles Praha, když otočili finále proti Hrochům. Bronz získali Draci Brno. Hrál se super baseball, a nikdo neměl nic jisté.

V Praze na Eagles se mistry v kategorii U13 stali Draci Brno, když v klasickém finále přetlačili Hrochy Brno. Účastníky zápasu o třetí místo Sabat Praha a Blesk Jablonec bych netipoval, a i to svědčí o velké vyrovnanosti. Individuální výkony hráčů byly opravdu úžasné.

Pohár v kategorii do 10 let na Hluboké získala a z loňska tak obhájila Olympia Blansko. Podívejte se na výsledky - ve skupinách dvě kolečka, hodně zápasů o bod. Máme z čeho čerpat, na hřišti byla naše budoucnost. Turnaje se zúčastnilo celkem 17 týmů, stříbro získala Kotlářka Praha, bronz Hroši Brno.

Dohrává se ještě Extraliga U21, čeká nás play-off První ligy a premiérově se konalo také MČR kategorie B.

Všem pořadatelům, trenérům, organizátorům. rozhodčím patří velké poděkování.

Již teď se dá říct, že jsme měli štěstí, a potřebujeme ještě 2 víkendy k úplné spokojenosti. Ve zhoršující se situaci vydala hlavní hygienička ČR zásadní stanovisko, které jsme převzali od Národní sportovní agentury. Považuji ho za velmi pragmatické a pochopitelné, a hlavně určitě splnitelné.

Metodický pokyn hlavní hygieničky ČR k jednotnému postupu krajských hygienických stanic při konání sportovních akcí.

Národní sportovní agentura vydala výzvu v programu Můj klub. Čas na zpracování je dostatečný. V programu nejsou nijak velké změny oproti roku 2020, kdy se žádosti podávali přes MŠMT.

Jako další program budou vypsány investice. K úspěšné žádosti bude potřeba stavební povolení, tedy v tomto programu může jít čas proti vám, buďte proto připraveni.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací