Blesk Jablonec a Sokol Hluboká nováčky Extraligy 2021


Teprve poslední utkání Nadstavby o Extraligu rozhodlo o složení účastníků naší nejvyšší baseballové soutěže v roce 2021. Dohrávka mezi SaBaTem a Olympií skončila výhrou blanenského týmu 12:4, což znamená, že čtvrtý pražský zástupce se po roce s nejvyšší soutěží loučí. Již dříve už bylo jasné, že tentokrát se záchranářské práce nevydařily Technice Brno. Klub, který má na svém kontě pět titulů Mistra ČR, naposledy zvítězil v roce 2011, opouští Extraligu poprvé v její historii. Technice se poslední sezóny nepodařilo probojovat ani jednou do TOP6, ale následné zápasy s týmy z První ligy dokázala zvládnout. Letos se jí to, i přes výborné výkony v základní části Extraligy, už nepodařilo.

Z postupu se tak radují Blesk Jablonec a Sokol Hluboká. Oba týmy o posun nahoru, dlouho usilovaly, jejich hráči mají už díky hostování také extraligové zkušenosti. Pro Blesk to bude extraligová premiéra, Hluboká hrála top soutěž v roce 2004.
„Jsme rádi, že můžeme našim hráčům nabídnout účast v nejvyšší soutěži, zaslouží si to,“ říká předseda hlubockého baseballu a stále aktivní nadhazovač David Šťastný. Hluboká skončila vloni v První lize čtvrtá, v roce 2018 brala první místo.

Jablonečtí se extraligovými choutkami poslední roky rovněž netajili. Z posledních dvou let První ligy mají stříbro, resp. bronz. „Euforie ze mě ještě neopadla. Do každého zápasu jsme šli bez respektu a chtěli jsme předvést skvělý baseball,“ řekl pro jablonecký web mladý nadhazovač Jiří Hikl. Kmenovými hráči klubu jsou bratři Výborové, Zdeněk Machačka, a o svém návratu do Blesku mluví také Marek Chlup. Všichni letos nastupovali za Eagles Praha. Rovněž Hluboká měla hráče na hostování v nejvyšší soutěži. Byli to třeba bratři Vlachové, kteří získali s Kotlářkou bronzové medaile, z Hluboké pochází také reprezentant Martin Mužík. „Věřím, že se hráči vrátí na Hlubokou a budeme mít silný tým. Rádi bychom se pohybovali uprostřed tabulky,“ předestírá plány na příští rok Šťastný.

Pro oba týmy, ale ještě sezóna nekončí. Hrát se totiž bude ještě play-off První ligy. Semifinálové série startují v sobotu 26.9., hraje se na dvě výhry. Titul obhajuje Klasik Frýdek-Místek a jeho semifinálovým soupeřem bude právě Hluboká. V První lize se soupeři rozešli smírně, oba zápasy skončily rozdílovým výsledkem. V nadstavbě pak Klasici dvakrát vyhráli.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Blesk s Bučovicemi. Pelikáni v základní části překvapili, postoupili do bojů o Extraligu, ale v těch už se jim vůbec nedařilo. Získali pouze jednu výhru nad Klasikem. S Bleskem pak byli v ZČ První ligy jednou úspěšní. Jablonečtí prohráli loňské finále těsně až v pátém utkání a postup do bojů o zlato je určitě pouze minimálním cílem. „Jdeme se o to poprat. Letos uděláme vše pro to, aby se loňský finálový scénář neopakoval,“ říká odhodlaně nadhazovač Nikl.

Rozpis semifinále zde

Finále by se mělo hrát o týden později, věřme tedy, že i tuto soutěž letos v pořádku dohrajeme.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací