První výhry pro Rusko a Česko


Již 39. ročník turnaje Pražský baseballový týden byl zahájen ve středu dvěma zápasy. Z výher se radují dvě reprezentace, ruská a česká.

Ruský tým nastoupil proti výběru International Stars, tedy obhájcům prvenství z let 2019 a 2018. Výběr převážně zahraničních hráčů potvrdil účast na turnaji až v sobotu a proti kompaktnější ruské reprezentaci se mu nedařilo zejména na pálce. Pouze dva dobré odpaly nemohly přinést úspěch. Ruským hráčům se v útoku dařilo více a nakonec zvítězili 3:1. V dresu International Stars se představil mimo jiné Joe Wittig, kterého si mohou čeští fanoušci pamatovat z jeho působení v dresu Eagles Praha v roce 2018.

Český reprezentační výběr složený z mužů a hráčů U23 začal utkání proti výběru Prague Selection zostra. Startující Jake Rabinowitz se na kopci ani nestačil ani rozehřát a po hitu Zýmy, dvoumetrovém odpalu Mužíka a odpalu Červenky vedla reprezentace hned po první směně 2:0. To Ondřej Satoria držel od začátku utkání pálkaře pražského výběru na distanc. Jeho protivníci sice dokázali sbírat jednotlivé dobré odpaly, ale ty už nedokázali proměnit v body. Druhá směna a 4 body ve prospěch výběru Mikea Griffina určily ráz zápasu. Prague Selection získaly první bod až na vystřídavšího Matěje Satoriu v 8.směně. Na double Jana Komorouse doběhl Matěj Vlach. Rozdílový výsledek 11:1 ve prospěch reprezentantů přinesla 7.směna a série nepřesností a met zdarma na straně výběru pražských extraligových týmů. Nejlepším pálkařem zápasu byl „domácí“ Marek Chlup se 3 hity ze 4 startů. „Bylo to první utkání na turnaji, sešli jsme se v trochu netradičním složení, což bylo pro nás na začátku těžší, ale myslím, že jsme se s tím srovnali perfektně. Měli jsme dobré starty na pálce, Ondra házel skvěle. Budeme se snažit držet tohle tempo i v dalším průběhu turnaje.“

Ondřej Satoria odházel 6 směn a rozdal 6 strike outů. V týmu poražených odpálili po dvou hitech Matěj Šůcha a Adam Matuška. První start na tomto mezinárodním turnaji má za sebou člen týmu Prague Selection Michal Král: „Soupeři sedla pálka, jsou to všechno dobří pálkaři. My jsme sice také měli dobré starty na pálce, ale nepřišel ten důležitý odpal, který by stáhl potřebné běžce pro bod. Myslím, že výsledek úplně neodpovídá průběhu hry,“ hodnotil zápas nadhazovač z Kotlářky Praha.

Turnaj pokračuje ve čtvrtek opět dvěma zápasy. Od 13:00 hod. hrají spolu středeční poražení, tedy Prague Selection a International Stars. Od 18:00 hod. pak nastoupí česká reprezentace proti ruskému výběru. Obě utkání lze sledovat prostřednictvím streamu na YT kanále baseballczech a samozřejmě rovněž přes iScore.  

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací