Hluboká a Blesk ve finále První ligy


Druhá nejvyšší baseballová soutěž, První liga, postoupila do finále. Po Nadstavbě o Extraligu, ze které postoupili pro rok 2021 dva prvoligové týmy Blesk Jablonec a Sokol Hluboká se odehrála dvě semifinále na dvě vítězná utkání. A ta rozhodla o tom, že oba postoupivší týmy se utkají i o titul prvoligového krále.

Sokol Hluboká odehrál divokou sérii s Klasikem Frýdek-Místek, ve které padlo celkem 85 bodů. Na poměr doběhů vyhráli Klasici těsně 43 ku 42, na hity to skončilo nerozhodně 40 vs. 40, ale na zápasy byla nakonec úspěšnější Hluboká. Rozhodující třetí utkání odházel celé David Lukáš.

Blesk Jablonec čekali o týden později Pelikáni z Bučovic a velký favorit to neměl jednoduché. Hned první utkání totiž prohrál v poslední směně. Blesk neudržel vedení 3:0 před 9. inningem. Bučovičtí získali v jeho první polovině pět bodů, na které loňský finalista už nedokázal reagovat. Odveta pak byla v jasné režii jabloneckých, resp. hráči ze severu Čech dokázali lépe proměnit dobré odpaly v body a vyhráli rozdílem 18:3. „Jediné, co se povedlo, je vyhrát druhý zápas. První jsme ztratili úplně školáčky, udělali jsme spoustu chyb. Musíme hrát to, co jsme hráli celou sezonu – být soustředění a disciplinovaní,“ řekl po sobotních utkáních Vojtěch Jiránek. Rozhodnout tak musel třetí duel hraný v Bučovicích. Ten vyhrál Blesk těsně 4:3 i díky dvoubodovému homerunu Radka Šulce a mohl se tak radovat z opětovného postupu do finále. V něm vloni hráči Blesku podlehli Klasiku Frýdek-Místek na zápasy 2-3.

„Hluboká je silný soupeř, zápasy jsou vždy zajímavé a myslím, že to bude těžká série,“ říká před finále nadhazovač Blesku Lukáš Roubíček. Finálová série na dvě výhry začíná v sobotu ve 12 hod. na Hluboké, v neděli se pak hraje od 11 hod. v Jablonci.

Sokolové skončili v roce 2019 na 4. místě, rok předtím soutěž vyhráli, když ve finále porazili SaBaT Praha. Blesk skončil vloni stříbrný, v roce bronzový. Letos vyhráli jablonečtí v základní části 4:1, v nadstavbě o Exl se týmy rozešly smírně. 

 Rozpis a všechny výsledky semifinále zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací