Netradiční baseballová sezóna zná všechny Mistry

Petr Ditrich, 14.10. 2020 Aktuality

Zkrácená netradiční baseballová sezóna zná, i přes všechna úskalí, mistry všech věkových kategorií.

Posledním mistrem sezóny 2020 se stali Draci Brno v kategorii do 21 let. Sérii s Hrochy Brno rozhodl až pátý zápas. Ještě dramatičtější byla série o vítěze První ligy, která přinesla rovněž plný počet zápasů a vyrovnané skóre v každém z nich. Nakonec slavil Sokol Hluboká a třetí finálové utkání v Jablonci bylo posledním v soutěžích ČBA v roce 2020. Symbolicky se tak střetly týmy postupující do Extraligy. Gratulujeme posledním vítězům.

Byla to zvláštní sezóna. Zvládli jsme odehrát všechny dlouhodobé soutěže, odehráli jsme většinu domácích soutěží mládeže, rovněž regionální soutěže od nejmladších po dospělé zvládly svou porci utkání, uspořádali jsme All Star Game (shrnující video zde)... S domácí sezónou tak můžeme být spokojeni. Velké poděkování patří všem za velké úsilí, pevné nervy a vůli nenechat si baseball omezit. Hráli jsme jako první v Evropě, třetí na světě. A musíme přiznat, že jsme měli velké štěstí na začátku i konci sezóny. Bez vašeho nasazení a optimismu bychom to ale nezvládli.

Úřadující vítězové:
Extraliga - Draci Brno
První liga - Sokol Hluboká
Extraliga U21 - Draci Brno
MČR 40+ - Draci Brno
MČR U18 - Eagles Praha
MČR U15 - Eagles Praha
MČR U13 - Draci Brno
MČR U11 - Hroši Brno
ČBP U10 - Olympia Blansko
MČR U9 - Hroši Brno
CBP U8 - Tempo Praha a Draci Brno

Dopad koronakrize na reprezentační a mezinárodní sezónu byl naopak zcela zásadní. Během roku se sice uskutečnily výběry do všech reprezentačních kategorii, několik soustředění v ČR a Pražský baseballový týden (shrnující video zde), který byl jediným baseballovým turnajem v Evropě. Odložena ale byla Kvalifikace na WBC, ME U12 a U18 i Mistrovství světa U23.

Od pondělí je organizovaný sport zastaven, v očekávání jsou další omezení a asi nejhorší je, že nikdo neví, kdy se vrátíme k normální situaci. Přesto připravujeme sezónu 2021 tak, jako by se měla uskutečnit bez omezení.

Do 21. října můžete na email baseball@baseball.cz podávat legislativní návrhy. Ve stejný den, tedy 21. října budou on-line jednat zástupci týmů Extraligy a První ligy. VV ČBA se schází 3. listopadu. Od 14. listopadureprezentace mužů v plánu přípravný turnaj na Tenerife za účasti Německa a Španělska.

Tradiční Baseball Czech Gala plánované na 7. listopadu jsme museli odložit. Uvidíme, kdy a zda se situace uvolní, pracujeme i na on-line verzi slavnostního večera. Rádi bychom vám tedy připomněli naše tradiční ankety Trenér roku a Cena Fair play. Své tipy do nich můžete posílat na email votinska@baseball.cz.

Přejeme vám všem v dnešní době hlavně hodně zdraví a těšíme se na baseballovou sezónu 2021.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací