Mezinárodní akce 2021

Petr Ditrich, 29.10. 2020 Aktuality

Mezinárodní baseballové organizace (CEB, WBSC) dávají dohromady své termínové listiny. Všechna data jsou před potvrzením a určitě je možné očekávat změny.

Již nyní se ale můžeme těšit na historický Champions Cup (Pohár mistrů) v baseballu v Ostravě. Čeká se, že bude vyhlášen na poslední květnový víkend. Turnaje se zúčastní zástupci všech evropských baseballových velmocí. Připomeňme, že Ostrava hraje na pozici Mistra díky titulu z roku 2019 a právě přidělení pořadatelství. Letos to byl první odložený turnaj v kalendáři CEB.

V červnu 2021 opět počítáme s Pražským baseballovým týdnem. Bude se jednat o jubilejní 40. ročník. Jsme připraveni kandidovat na pořadatelství ME kadetů, kde hledáme spolupořadatele. Tradiční termín pro toto ME je 20.-25. července.

Vrcholem sezóny pak bude ME v baseballu mužů v září v Itálii (související info zde). Hrát by se mělo od soboty 11. září. Ttul obhajuje Nizozemsko, stříbro domácí Itálie a bronz Španělsko. Český tým skončil v Německu v roce 2019 na 5. místě.

V akci bude také reprezentace U23, resp. U24. Nejdříve naše aktuální Mistry Evropy čeká v srpnu obhajoba zlata, v září potom odložené MS v Mexiku. Evropský turnaj bude zároveň kvalifikací na MS 2022. 

S největší pravděpodobností, tak budou v roce 2021 ve hře všechny naše kategorie. Hrát by se mělo i odložené ME žáků a juniorů. Specialitou roku 2021 bude, že postupující z ME žáků a juniorů odcestuje ještě v tom stejném roce na mistrovství světa!

Zatím žádné zprávy nemáme o realizaci odloženého turnaje Kvalifikace World Baseball Classic, který se měl původně odehrát v březnu v USA. Světová Série skončila a MLB se tak dostane k řešení dalších otázek.

Mezinárodní termínová listina pro rok 2021 je nabitá, držme si palce a věřme, že se bez větších problémů všechny turnaje uskuteční.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací