Virtuální škola rozhodčích baseballu


Virtuální škola rozhodčích baseballu 2020 – 2021

Česká baseballová asociace pokračuje v masivní podpoře vzdělávání rozhodčích a otevírá Virtuální školu rozhodčích baseballu pro období zimy 2020 – 2021. Tuto iniciativu přichystal a záštitu nad ní převzal náš rozhodcovský zástupce v MiLB, Zdeněk Židek. 

Jedná se o v Evropě a na světě zatím ojedinělý projekt; pro rozhodčí jsou připraveny pravidelné lekce z teorie rozhodování, zaměřené zejména na její technické stránky (mechanika a pohyb po hřišti).  Instruktáž bude probíhat prostřednictvím webového rozhraní MS Teams a je naplánovaná zatím s pravidelnými čtrnáctidenními intervaly vždy na čtvrtek od 20:00 do 21:30. První lekce je naplánována již na příští čtvrtek, tj. 05. 11. 2020 od 20:00 

Tato iniciativa je určena všem rozhodčím bez ohledu na jejich výkonnostní úroveň a zkušenosti – vyžaduje se pouze zápal pro věc a ochota prohloubit svoje znalosti a zásadním způsobem na nich přes zimu zapracovat. Přístup bude umožněn i zájemcům z širší baseballové veřejnosti. Na tomto místě je však nutné upozornit na poněkud vyšší odbornost programu Virtuální školy.

Zájemci se mohou přihlašovat prostřednictvím uvedeného webového formuláře.  Přihlášeným pak bude umožněn přístup do MS Teams a bude s nimi komunikováno prostřednictvím pravidelných emailů.

Účast v zásadě není pro nikoho povinná. KR ČBA předpokládá a doporučuje pravidelnou účast extraligovým rozhodčím. Účast na jednotlivých lekcích bude ohodnocena v rámci kreditového systému ČBA. O konkrétní kreditové dotaci se jedná. 

Věříme, že tuto iniciativu rozhodčí i další zájemci o rozhodování baseballu uvítají coby zpestření zimní přípravy, která bude zřejmě velmi omezená s ohledem na současnou epidemiologickou situaci. 

Virtuální škola navazuje na velmi úspěšný projekt z období SafeAtHome, projekt virtuálního vzdělávání rozhodčích pod názvem „Příprava rozhodčích 2020“, který naši přední rozhodčí představili letos na jaře. Všichni si zcela určitě vybaví videa věnovaná pravidlům, mechanice, bullpenu a časomíře. Veškerá videa jsou k nahlédnutí na YTB Baseball Czech Umpires. Celkový dosah byl i daleko mimo naši komunitu rozhodčích. Videa obletěla hned několik okolních zemí Evropy; dosahy měla videa i v Americe. Na vyžádání byly videopříspěvky doplněny titulky v angličtině.

Věděli jsme, že nesmíme usnout na vavřínech a se Zdenkem Židkem jsme se domluvili na dalším posunu v přípravě rozhodčích. Jeden velký webinář jsme si vyzkoušeli již na jaře před startem soutěží. Tentokrát jsem vše posunuli do více bloků, jen do Vánoc jich bude možné absolvovat celkem čtyři, a to v termínech 5.11., 19.11., 3.12. a 17.12.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací