Výkladová stanoviska k zákazu a omezení sportovní činnosti od 4. 11. 2020

Petr Ditrich, 05.11. 2020 Aktuality

Nová opatření ve stručnosti:

Amatérský sport je nadále zakázaný, nedošlo k žádné změně!

Příprava a trénink profesionálních sportovců je povolený, a to i ve vnitřních prostorách.

Podle stanoviska ČUS, se kterým se ztotožňujeme je, že statut profesionálního sportovce se vztahuje na každého, kdo vykonává sportovní činností výdělečnou činnost na základě smluvního vztahu bez ohledu na rozsah a výši výdělku. Tímto smluvním vztahem pak může být jak vztah pracovněprávní (pracovní smlouva, dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti), tak vztah občanskoprávní, kdy je sportovní činnost vykonávána v režimu OSVČ.

 

agenturasport.cz – Národní sportovní agentura

Vláda schválila restart profesionálního sportu

Na jednání v pondělí 2. listopadu 2020 vláda přijala změnu krizových opatření, která umožní trénink a za přísně stanovených podmínek a souhlasu hygienických stanic i soutěže profesionálních sportovců.

Od 4. listopadu platí:

JE MOŽNÉ – aby se profesionální sportovec připravoval na budoucí sportovní akce ve vnitřních i venkovních sportovištích (za dodržení všech platných hygienických podmínek).

JE MOŽNÉ – aby organizátor sportovní akce požádal prostřednictvím NSA o výjimku ze zákazu konání sportovních akcí nebo soutěží, a to u takových sportovních akcí nebo soutěží, které jsou významné nebo u kterých je jejich konání v důležitém státním zájmu.

Profesionální sportovec je ten, kdo:

*vykonává sport jako své zaměstnání

*vykonává sport jako svou podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost

 

cuzcz.cz – Česká unie sportu

V návaznosti na Usnesení vlády ze dne 2. 11. 2020 2020 č. 1142 (dále jen „Usnesení 1142“) sdělujeme Výkladového stanovisko JUDr. Daniela Viduny, LL.M. ve vztahu k činnostem České unie sportu, z. s.

Celý výklad _ Covid - Výkladového stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 4. 11. 2020

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací