Reprezentace se připravuje na Tenerife


Česká baseballová reprezentace odletěla v pátek na herní soustředění na Tenerife. Český tým absolvuje kromě tréninků také čtyři utkání se španělským výběrem.

Baseballový turnaj v Puerto de la Cruz se koná ve dnech 16.-19.11.2020. Česko bude reprezentovat tým složený ze zkušených hráčů, kteří bojovali v roce 2019 o účast na OH v Tokiu a nastupující generace Mistrů Evropy U23 z roku 2019. „Na turnaj se moc těším. Budeme hrát proti evropské špičce, a přestože byla naše příprava v posledním měsíci dost omezená věřím, že to budou skvělé zápasy,“ říká nováček v týmu, catcher Draků Brno, Šimon Drápela. Do nominace zasáhla samozřejmě také současná situace s C-19, což se projevilo zejména v trenérském složení. Na turnaj nemohli odcestovat hlavní trenére Mike Griffin a asistent Petr Baroch. „Vedení zápasů převezme Hynek Čapka, který bude zároveň kaučem na 3. metě, a i ostatní trenéři mají od trenéra Griffina přesné pokyny a úkoly. Samozřejmostí budou každodenní trenérské on-line konzultace a tradiční denní programy pro hráče, v tomto se v zaběhnutém systému nic nemění,“ řekl Baroch.

Se Španělskem hráli čeští reprezentanti na loňském ME, kde mu ve čtvrtfinále podlehli v nastavené směně 4:5, a na kvalifikačním turnaji o OH, kde naopak zvítězili 7:4. „Španělsko sestavilo velmi dobrý tým plný profesionálů, navíc teprve nedávno dokončili svou soutěž. Z hlediska rozehranosti na tom budou určitě lépe. Španělská federace začíná využívat Tenerife jako svou základnu, a i pro nás bude zajímavé hrát v těchto klimatických podmínkách,“ řekl předseda ČBA Petr Ditrich.

Hráči mají za sebou první tréninkový den. Dopoledne strávili na hřišti s umělou trávou, které se nachází v kopci kousek od moře. "Vše jsme stihli podle rozpisu. Hráči vypadali lépe, než jsem si myslel, takže já jsem spokojený. Je krásné počasí, což je samozřejmě lepší, než v ČR," řekl Hynek Čapka a pokračoval: "Určitě budeme ještě zkoušet obranné hry, protože někteří hráči jsou tu poprvé, tak aby si to zažili." Odpoledne pak hráči pracovali v posilovně podle plánů a pod dozorem Joe Truesdalea.

V neděli čeká reprezentanty dvoufázový trénink na hřišti, v pondělí pak první utkání proti Španělsku, které se bude hrát na sedm směn.

Fotografie přímo z Tenerife si můžete prohlédnout ve Fotobance - https://bit.ly/2Uu0FN0

 

 

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací