Český tým vstoupil do série 4 utkání se Španělskem vítězně


O výhře 11:7 rozhodla zejména 5. směna, ve které se podařilo Jakubu Hajtmarovi odpálit grandslam a tím navýšit průběžné vedení na 11:0.

První z plánované čtveřice utkání se hrálo pouze na 7 směn, a Češi ho začali na kopci s Markem Minaříkem. Ten odházel celkem 4 směny, ve kterých neobdržel ani bod. Španělští pálkaři se na mety dostávali zřídka, a když už se jim to podařilo, zahrála obrana double play. Čeští pálkaři se naopak prosadili hned ve druhé směně, kdy po metě zdarma Tomáše Juňce trefil homerun do levého pole Martin Červinka. Po 4. inningu byl pak stav utkání už 5:0 ve prospěch českých hráčů. V páté hře naši reprezentanti naplnili mety, při kterých nejdříve získal bod po metě zdarma Tomáše Juňce Martin Červenka a následně vše vyčistil druhým českým homerunem Jakub Hajtmar. „Jsem hlavně spokojený s výhrou. Grandslamu vždy předchází dobrá práce pálkařů přede mnou, já už jsem jen potrestal jedinou chybu, kterou španělský nadhazovač v inningu udělal,“ okomentoval svůj výkon Hajtmar. Marka Minaříka vystřídal Lukáš Ercoli, který musel čelit zlepšenému výkonu španělských pálkařů. Ti nakonec dokázali díky celkem čtyřem homerunům snížit během dvou směn na 7:11. Poslední aut zápasu pomohl společně s obranou zahrát střídající Lukáš Hlouch.

Druhý zápas se hraje v úterý 17.11. rovněž od 16:00 hod. místního času, v ČR tedy od 17:00 hod. „Španělé jsou jeden z nejlepších týmů v Evropě, a každý zápas s nimi, který se podaří vyhrát se počítá. Máme tu hodně mladých hráčů, pro které je to velká zkušenost. Náš přístup bude stejný. Chceme hrát dobrý baseball a připravit se na nadcházející sezónu,“ doplnil zkušený vnitřní polař Draků Brno.

Fotogalerie z utkání zde
Hodnocení zápasu Jakubem Hajtmarem zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací