Druhé utkání na Tenerife patřilo španělským pálkařům


Další zápas mezi Španělskem a Českem v rámci Puerto de la Cruz Baseball Week na Tenerife skončil vysokou výhrou domácích hráčů, kteří se opřeli do nadhozů mladých českých nadhazovačů a nakonec vyhráli 16:3.

Utkání se opět hrálo na 7 směn, a startérem českého týmu byl Filip Čapka z Draků Brno. O osudu a porážce Čechů rozhodl třetí inning, ve kterém padl grandslam Daniela Jimeneze. Ve směně získali Španělé díky speciálnímu pravidlu pro tato přípravná utkání, kdy tým v obraně může směnu ukončit v jejím průběhu a jako „trest“ se mu připočítávají body proti za každý nezahraný out a běžce na metách, nakonec 9 bodů, a vzali omlazené české sestavě vítr z plachet. Čeští pálkaři se tentokrát nedokázali vůbec prosadit, obdrželi 10 strike outů,  odpálili pouze 5 hitů, z nichž 2 byly homeruny. Za plot se trefili Martin Červenka a Jakub Kubica. Dobrý odpal si připsal Šimon Drápela, mladý zadák Draků Brno, který si na tomto postu odbyl svou seniorskou reprezentační premiéru: "Byla to výborná zkušenost, nebyl jsem překvapivě nervózní, škoda, že zápas nešel úplně podle našich představ." V průběhu zápasu se na nadhozu představili ještě Jiří Vavruša a Matěj Satoria, který dokázal tlak soupeře v posledních dvou směnách zastavit.

Fotogalerie z utkání zde
Ohlas Šimona Drápely zde
Video shrnutí zde

Třetí utkání čtyř zápasové série se hraje ve středu 18.11.2020 od 16:00 hod. místního času (v ČR 17:00 hod.), a jako jediné na plných devět směn. 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací